Nagykáta Város Önkormányzat Képviselő-testülete 14/2021. (VI.30.) önkormányzati rendelete

Nagykáta Város Helyi Építési Szabályzatáról

Hatályos: 2024. 02. 14

Nagykáta Város Önkormányzat Képviselő-testülete 14/2021. (VI. 30.) önkormányzati rendelete

Nagykáta Város Helyi Építési Szabályzatáról

2024.02.14.

Nagykáta Város Önkormányzat Képviselő-testülete Magyarország Alaptörvényének 32. cikk (1) bekezdés a) pontja szerinti jogalkotói hatáskörében, Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény (továbbiakban: Mötv.) 13. § (1) bekezdésében, valamint az épített környezet alakításáról és védelméről szóló 1997. évi LXXVIII. törvény 62. § (6) bekezdés 6. pontjában kapott felhatalmazás alapján, a 13. § (1) bekezdésben meghatározott feladatkörében eljárva, a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet 38. §-ban biztosított véleményezési jogkörében eljáró államigazgatási szervek, és a településfejlesztéssel, településrendezéssel és településkép-érvényesítéssel összefüggő partnerségi egyeztetés helyi szabályairól szóló 4/2019. (IV.30.) önkormányzati rendelet szerinti partnerek véleményének kikérésével a következőket rendeli el.

1. § (1) A rendelet hatálya Nagykáta Város (továbbiakban település) közigazgatási területére terjed ki.

(2) A rendelet hatálya alá tartozó területen területet felhasználni, építési telket, építési területet kialakítani, meglévő épület rendeltetését megváltoztatni, építési tevékenységet folytatni, valamint ilyen célra hatósági engedélyt kiadni csak az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendeletnek (a továbbiakban: OTÉK), valamint a jelen rendelet előírásaiban és a szabályozási tervlapon foglaltaknak megfelelően szabad.

(3) A rendelet rendelkezéseit együttesen kell alkalmazni a településkép védelméről szóló önkormányzati rendelettel.

(4) A rendelet 1. melléklete a Szabályozási tervlap a belterületre vonatkozóan M=1:4000.

(5) A rendelet 2. mellékelte a Szabályozási tervlap a külterületre vonatkozóan M=1:12000.

2. § A rendelet alkalmazásában:

1. Melléképület: a fő rendeltetési egységhez tartozó, egyéb kiegészítő, kiszolgáló (például tároló, mosókonyha, szárító, nyári konyha rendeltetésű) helyiséget magába foglaló önálló épület, ami nem minősül melléképítménynek.

2. Toronyszerű építmény: olyan építmény, amelynek bármely egymásra merőleges két irányból felvett homlokzati megjelenésénél érvényes, hogy függőleges irányban mért kiterjedése a vízszintes irányban mért kiterjedésének négyszeresét eléri.

3. Védőzöld: a káros környezeti hatások mérséklését szolgáló, védelmi célú zöldfelület.

4. Zavaró hatású tevékenység: A lakóterület építési övezeteiben olyan gazdasági célú tevékenység, mely jellemzően nem csak a helyi lakosság ellátását szolgáló, nagy forgalmat vonzó kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó, raktározási, kézműipari, iroda, mező- és erdőgazdasági, rendeltetés, és működése során nem elégíti ki a lakóterületre megállapított egészségügyi és környezetvédelmi követelményeket.

5. Tájképvédelmi szempontból érzékeny terület: a közigazgatási terület valamennyi beépítésre nem szánt övezetbe sorolt területe a közlekedési övezetek belterületi szakaszainak kivételével; valamint, övezeti besorolásuktól függetlenül az ökológiai hálózat által lefedett, és az országos vagy helyi védettséggel érintett területek.

6. Kézműipari rendeltetésű építmény: Olyan építmény, ahol nem gépi technológiával állítanak elő termékeket, ahol a kézi munka a jellemző.

7. Terepszint alatti beépítettség mértéke: A telken álló épület legnagyobb kiterjedésű pinceszintjének és önálló terepszint alatti építményének vízszintes vetületben mért területi összege és a telek területének hányadosa.

I. CÍM

Közterület alakítására vonatkozó általános előírások

1. Közterületen lévő építmény elhelyezése

3. § (1) Közterületen vagy közhasználat céljára átadott területen építményt az OTÉK vonatkozó előírásai szerint úgy kell elhelyezni, hogy az a közterület rendeltetésszerű használatát, valamint a közművek elhelyezését, üzemeltetését, karbantartását nem akadályozhatja.

(2) Közterületen vagy közhasználat céljára átadott területen építmény kizárólag akkor helyezhető el, ha a környező épületek földszinti és földszint feletti helyiségeinek, valamint rendeltetési egységeinek rendeltetésszerű használatát nem korlátozza.

(3) Előkert nélküli meglévő épület esetén a közterület felől az épületbe vezető külső lépcső közterületen részben vagy egészben akkor létesíthető, ha a szabályos szélességű lépcső és a gyalogosok biztonságát szolgáló korlát együttes szélessége mellett is legalább 1,5 m-es – lakó utcánál magasabb tervezési kategóriájú utak mentén legalább 2,0 méteres –, közterületi parkolásra még részlegesen sem igénybe vehető gyalogos járdafelület marad.

(4) Előkert nélküli új beépítés esetén a közterület felől előlépcső a 3,0 m-nél keskenyebb gyalogos járdafelülettel rendelkező közterületen nem létesíthető.

(5) Közterületi előlépcső felett a közterületi gyalogos űrszelvény magasságát szerkezeti elemmel nem szűkítő esővédő előtető létesíthető.

(6) A közterület alá építményrész – a rendeletben meghatározott kivétellel – nem nyúlhat.

2. Magánút, közhasználat céljára átadott terület

4. § (1) Ha a magánút

a) egy telken lévő 2 lakás megközelítésére szolgál, akkor szélessége legalább 6 méter,

b) legfeljebb 3 telken lévő maximum 6 lakás megközelítésére szolgál, akkor szélessége legalább 8 m,

c) mezőgazdasági dűlőút elhelyezése céljára kerül kialakításra, akkor annak legalább 6 m szélességű területet kell biztosítani.

(2) A közhasználat céljára – időbeni korlátozással vagy korlátozás nélkül – átadott árkád, átjáró és áthajtó területére a közterületekre vonatkozó rendelkezéseket kell alkalmazni.

(3) Beépítésre szánt területeket kiszolgáló gépjárműforgalom számára is szolgáló, 30,0 méternél hosszabb új zsákutca akkor létesíthető, ha a végén a tehergépjárművek számára (hulladékszállítás, katasztrófavédelmi feladatok ellátása) a megfelelő forduló kialakításra kerül. A zsákutcaként kialakítható útszakasz legnagyobb hossza 250,0 méter lehet.

(4) Az építmények, önálló rendeltetési egységek, területek rendeltetésszerű használatához a járművek elhelyezési lehetőségét - a helyi önkormányzati parkolási rendeletben rögzített kivételek, illetve megváltási lehetőségek figyelembevételével - az OTÉK előírásai szerint kell biztosítani. A négy férőhelynél nagyobb kapacitású parkolókat fásítva kell kialakítani.

(5) Közterületi parkolási lehetőséget kell kialakítani a meglévő közintézményekhez. Meglévő épület funkcióváltása esetén a rendeltetésszerű használathoz szükséges parkolóhelyek, rakodófelületek közterületen is kialakíthatók, amennyiben a meglévő beépítés kötöttségei miatt azok telken belül nem helyezhetők el, és az érintett közút kezelője hozzájárul.

3. Közterületi zöldfelületek

5. § (1) A közúti közlekedésre szánt közterületeken, a közforgalom számára átadott magánutak mentén a környezethez illő, útsorfa minőségű faegyedekből álló, várostűrő növényzetet kell telepíteni. Az ültetéssel egy időben az öntözőhálózat kiépítéséről, de legalább az öntözés lehetőségéről gondoskodni kell.

(2) A lakóutcánál magasabb tervezési kategóriába sorolt közlekedési területeken a közlekedési és a közműlétesítmények helyigényének biztosításával egy- vagy kétoldali fasort kell telepíteni. Ettől csak ott lehet eltekinteni, ahol a növényzet kihelyezése veszélyezteti a közlekedés biztonságát, vagy ahol a meglévő közműhálózat a telepítést nem teszi lehetővé.

(3) Új közterületek megnyitásánál és kialakításánál biztosítani kell az útpályával párhuzamos kétoldali fasor kialakításának lehetőségét. Meglévő és beépített telektömbön keresztül megnyitott közterületek kialakításánál amennyiben a meglévő közműhálózat, valamint a kialakítható közterület mérete nem teszi lehetővé a fasor(ok) ültetését, ettől el lehet térni.

(4) Közterületen létesítendő 10 férőhelynél nagyobb gépkocsi-várakozóhely csak fásított parkolóként kerülhet kialakításra, kivéve a járdavonal mellett, az útszegély mentén létesítendő parkolókat.

II. CÍM

Az épített környezet alakítására vonatkozó előírások

4. Művi értékek védelmének általános előírásai

6. § Az országos műemléki védelem alatt álló épületeket, építményeket és műemléki környezetüket a rendelet 3. melléklete jelöli.

7. § (1) A település közigazgatási területén lévő régészeti lelőhelyek lehatárolását a rendelet 4. melléklete tartalmazza.

(2) Régészeti lelőhelyekre vonatkozó - a kulturális örökség védelméről szóló - törvény és a hozzájuk kapcsolódó rendeletek előírásai kötelezően betartandók.

5. A táj és természeti környezet védelmére vonatkozó előírások

8. § Természeti értékvédelem alatt álló területen épületek, építmények, burkolatok, nyomvonalas létesítmények, műtárgyak és berendezések elhelyezését, méretét, formáját és funkcióját (amennyiben arról külön kezelési és fenntartási útmutató nem rendelkezik), valamint a tereprendezés és a növénytelepítések módját úgy kell meghatározni, hogy a természeti értékek megóvásával összhangban legyen.

6. Az országos és helyi jelentőségű védett természeti területek előírásai

9. § (1) Az érintett területek közé az országos jelentőségű tájvédelmi körzethez tartozó és az ex lege védett természeti területnek minősülő láp és szikes tavak területei tartoznak. Ezek helyrajzi szám szerinti jegyzékét az 5. melléklet tartalmazza.

(2) A védett területeken belül bármely tevékenység csak az országos védettségű területre vonatkozó, más jogszabályban meghatározott előírások, valamint a védett terület kezelési és fenntartási terve alapján végezhető.

7. Egyéb természetvédelmi kijelölés alá eső természeti és természetközeli állapotú területek előírásai

10. § (1) Az egyéb természetvédelmi kijelölés alá eső természeti és természetközeli állapotú területek közé a törvényben meghatározott Országos ökológiai hálózat magterület, ökológiai folyosó és pufferterületi övezethez sorolt területei tartoznak.

(2) Az Országos ökológiai hálózat területeire vonatkozó előírásokat külön jogszabály határozza meg.

8. Általános táj- és tájképvédelmi helyi előírások

11. § (1) A területrendezési tervben meghatározott tájképvédelmi szempontból kiemelt területek övezete által érintett területekre törvényi szinten meghatározott külön előírások vonatkoznak.

(2) A tájképvédelmi szempontból érzékeny területeken:

a) a bányanyitás tilos,

b) kötelező a közlekedési és energetikai infrastruktúra-hálózatoknak a tájképi egység megőrzését és a hagyományos tájhasználat fennmaradását nem veszélyeztető műszaki megoldások alkalmazásával való elhelyezése és kialakítása;

c) a jelenlegi kialakult beépítettségi intenzitás növelése tilos.

(3) A tájképvédelmi szempontból érzékeny területeken épület valamint alapozással rendelkező egyéb építmény legmagasabb pontja nem haladhatja meg a terepszinttől mért 9,0 métert.

(4) A tanyákat és a mezőgazdasági birtokközpontként kialakított telkeket legalább három oldalról védőfásítással kell körülvenni.

III. CÍM

Környezetvédelmi előírások

9. Földvédelem

12. § (1) A földmozgatással járó építési-, rendezési tevékenység (tereprendezés, alapozás, előkészítés) végzése során:

a) a kitermelt humuszt és az altalajt egymástól elkülönített területen kell tárolni újrahasznosításig,

b) a földmozgatás, majd a végleges elhelyezés során biztosítani kell a kiporzás elleni védelmet,

c) az építési tevékenység befejeztével a deponált humuszos talaj hasznosítását helyben kell megoldani, vagy a szakhatóságok által előírt helyen és módon kell kezelni.

(2) Erdő- vagy mezőgazdasági területeken tervezett övezetváltozás esetén, az adott terület igénybevételéig biztosítani kell a jelenlegi művelési ág fenntartását, a termőföld védelmét és a terület gyommentesen tartását.

(3) Erdő- vagy mezőgazdasági övezetekben tervezett termőföld igénybevétele esetén az igénybevétel megtörténtéig biztosítani kell a művelés fenntartását és a talaj védelmét. Az igénybevételkor biztosítani kell a humuszos feltalaj elkülönített deponálását és újrahasznosítását.

(4) A termőföld minőségének védelme érdekében a földhasznosítás során a termőhely ökológiai adottságaihoz igazodó, a termesztés technológia, a talajvédelmi és vízgazdálkodási beavatkozások összehangolásán alapuló talajvédő gazdálkodást kell folytatni.

(5) A pincék, üregek feltöltésére szennyezett töltőanyag, talaj nem használható, előzetes minőség-tanúsítvány nélküli töltőanyag nem építhető be.

10. A vizek védelmének előírásai

13. § (1) A település közigazgatási területén szennyvíz szikkasztása ideiglenes jelleggel sem lehetséges. Belterületeken a szennyvíz csak közcsatornába, annak kiépítéséig zárt tárolóba vezethető. Külterületen a gazdasági övezetek kivételével, ha a szennyvíz közcsatornába nem vezethető, zárt szennyvíztároló vagy egyedi szennyvíztisztító berendezés létesíthető. Egyedi szennyvíztárolóból a folyékony kommunális hulladék csak szippantott szennyvíz kezelővel rendelkező szennyvíztisztító telepen helyezhető el.

(2) A sekélymélységű (talajvizet termelő), 500 m3/év kitermelt vízmennyiséget meg nem haladó, kizárólag házi vízigényt kielégítő kútnál a megengedhető legnagyobb kútmélység (talpmélység) 30 m. Kút létesítésénél a különböző építményektől és létesítményektől való minimális védőtávolságok: lakó épülettől 15 m; melléképülettől 5 m; istállótól 10 m azonos réteget beszűrőző szomszédos kúttól 25 m.

(3) Felszíni víztől, vagy ivóvíznyerőhelytől számított 100 m-en belüli állattartó telephez trágyatároló nem létesíthető.

(4) A település területén:

a) 15,0 m-nél nagyobb talpmélységű ásott kút, különálló árnyékszék, állattartó-telep, gombakomposztálótelep, vegyianyag tároló nem létesíthető.

b) vízzáróan nem szigetelt felületen hulladék, potenciálisan szennyező anyag ideiglenesen sem helyezhető el.

c) a 250 m2-nél nagyobb felületű parkolási célú burkolt felületekről a csapadékvíz elvezetése csak hordalék és olajfogó műtárgyon keresztül történhet.

(5) A település területén az állattartó telephez trágyatároló építményt elhelyezni a felszín alatti vizek minőségének védelmére vonatkozó, külön jogszabályokban foglalt előírásoknak megfelelően és az alábbiak szerint lehet:

a) hígtrágya tároló kialakítására vonatkozó előírások:

aa) hígtrágya, trágyalé, csurgalékvíz tárolására kizárólag szivárgásmentes, szigetelt tartály, medence létesíthető,

ab) a tárolótartály, medence anyagának a korróziónak ellen kell állni, aminek élettartama legalább 20 év,

ac) a tárolóhelynek legalább 4 havi hígtrágya, trágyalé, csurgalékvíz befogadására elegendő méretűnek kell lennie.

b) istállótrágya és karámföld tároló kialakítására vonatkozó előírások:

ba) istállótrágya és karámföld tárolása szigetelt alapú, csurgalékvíz összegyűjtésére szolgáló gyűjtőcsatornákkal és aknával ellátott trágyatelepen létesíthető,

bb) a karám csurgalékvizének gyűjtését környezeti szempontból ártalommentes módon kell megoldani,

bc) a tárolókapacitásnak elegendőnek kell lennie legalább 8 havi istállótrágya tárolására.

c) Mélyalmos trágya - amennyiben nem ütközik más előírással - előzetes tárolás nélkül is kijuttatható, de abban az esetben, ha az előírások ezt nem teszik lehetővé, az istállótrágyával azonos módon kell tárolni és kezelni.

d) Ideiglenes trágyakazal nem létesíthető vízjárta területen, alagcsövezett mezőgazdasági tábla szélén. Ideiglenes trágyakazal, trágyaszarvas mezőgazdasági tábla szélén - legfeljebb 2 hónap időtartamra - olyan helyen alakítható ki elszivárgás elleni védelem nélkül, ahol

da) a talajvíz legmagasabb szintje 1,5 m alatt van,

db) felszíni víz nincs 100 m-en belül.

e) A silótakarmány tárolására szolgáló silótereket szigetelt aljzattal kell készíteni. Az érlelés során keletkező silólevet a csurgalékvízhez hasonlóan szivárgásmentes, szigetelt aknában kell gyűjteni, felhasználása során ügyelni kell rá, hogy ne szennyezhesse a vizeket.

(6) Nem juttatható ki műtrágya a felszíni vizek partvonalától mért 2 méteres sávban, illetve szerves trágya az állóvizek partvonalától mért 20 méteres sávban, egyéb felszíni vízfolyások esetén a partvonaltól mért 5 méteres sávban. Ez utóbbi esetben a védőtávolság 3 m-re csökkenthető, ha a mezőgazdasági művelés alatt álló tábla 50 m-nél nem szélesebb és 1 hektárnál kisebb területű.

(7) A csapadékvíz rendszerekbe, felszíni vízfolyásokba közvetlenül bevezetett szennyvíz vagy trágyával, olajjal, egyéb szennyezőanyaggal szennyezett területről származó lefolyó víz nem kerülhet.

(8) Az összegyűjtött csapadékvíz élővízfolyásba szűrőmezőn keresztül vezethető be.

(9) Az ingatlanokon összegyűjtött csapadékvizeket telken belül kell elhelyezni.

(10) Vízfolyás és tó természetes és természetközeli állapotú partját meg kell őrizni, vízépítési munkálat során természetkímélő ökotechnikai megoldást kell alkalmazni.

11. Levegőtisztaság védelmi, zaj- és rezgésártalmak elleni védelem előírásai

14. § (1) A levegőtisztaságvédelem érdekében is biztosítani kell a település zöldfelületi adottságainak védelmét, a biológiailag aktív felületek lehetőség szerinti növelését, a légszennyezési emissziós és immissziós területek védőzöld felületeinek kialakítását és intenzitás növelését.

(2) A közlekedési eredetű légszennyező, zaj- és rezgéshatásokat belterületen forgalomszervezési –forgalomtechnikai eszközökkel, külterületen az utak védőterületének zajvédelmi szempontból minél hatékonyabb zöldfelületi kialakításával kell mérsékelni. A tervezett új forgalmi utak 50 – 50, illetve 100 - 100 m-es védőterületének legalább 50%-át véderdőként kell kialakítani.

12. Hulladékgazdálkodás előírásai

15. § (1) A település területén új hulladéklerakó- hulladéktároló- hulladékkezelő telep - kivéve a biológiailag lebomló szerves anyagok lebontását és további felhasználására alkalmassá tételét végző telepek (komposztüzemek), valamint a hulladékátrakó állomás - és vegyszertároló nem létesíthető.

(2) Veszélyes hulladéklerakó telep a település területén nem létesíthető.

IV. CÍM

Egyes sajátos jogintézményekkel kapcsolatos előírások, telekalakítás

16. § (1) A település területén a telkek megközelítésére szolgáló magánutat kialakítani akkor lehet, ha a magánút, közhasználat céljára átadott területként és a közterületre vonatkozó rendelkezések szerint kerül kialakításra.

(2) A település beépítésre szánt területén nyúlványos telek nem alakítható ki, kivéve a beépítésre szánt területen, ha a meglévő tömb valamely meglévő telkének közvetlen közterületi kapcsolata másként nem biztosítható.

V. CÍM

Közművek előírásai

13. Általános közműellátás

17. § (1) A közművek műtárgyainak és építményeinek elhelyezésekor figyelemmel kell lenni a más közműhálózatokhoz való hozzáférhetőségre.

(2) Közművezeték átépítésekor és új vezeték fektetésekor a racionális területgazdálkodás érdekében:

a) a közterület alatt a közművek elrendezésénél mindig a távlati összes közmű elhelyezésére kell helyet biztosítani,

b) a beépítésre szánt területeken a közművezetékek helyét az adottságokat figyelembe véve legalább egyoldali fasor telepítését lehetővé téve kell meghatározni.

14. Vízellátás

18. § (1) Beépítésre szánt területeken a vízellátó-hálózatra a közlekedési úton mért 200 m-enként tűzcsapot kell elhelyezni.

(2) A tervezett és a rekonstrukcióra kerülő vezetékhálózatról az oltóvíz kivételét földfeletti tűzcsapokkal kell biztosítani.

15. Csatornázás

19. § (1) A talaj, a talajvíz és a rétegvizek védelme érdekében a szennyvizek szikkasztása a település egész területén tilos, az még átmenetileg – rövid időre - sem megengedett.

(2) Vállalkozási, gazdasági, ipari területről a kibocsátott szennyvíz szennyezettségének a közcsatornára való rákötési előírásoknak meg kell felelni, az ettől eltérő szennyezettségű vizet telken belül létesítendő szennyvízkezeléssel - a megengedett szennyezettség mértékéig - elő kell tisztítani.

(3) A csapadékvíz elvezetésére:

a) Zárt felszínközeli, illetve nyílt csapadékvíz-elvezető rendszert kell építeni a burkolt utakkal feltárt beépített, illetve a beépítésre szánt területen.

b) A beépített, illetve a beépítésre szánt területen burkolt út csak vízelvezetéssel együtt építhető.

c) Nyílt árkos csapadékvíz elvezetési rendszer tartható fenn a már üzemelő utak mentén.

(4) Nyílt árkos vízelvezetésű utcákban az építési telkek személyi bejáratait és a gépkocsibehajtókat úgy kell kialakítani, hogy az áthidalások, illetve csőátereszek az árok szelvényét ne csökkentsék.

(5) A csapadékvíz elvezetését biztosító rendszer szállítóképességét egész a végbefogadóig ellenőrizni kell minden nagyobb (fél ha-t meghaladó telekterületű) beruházás esetén. A beruházás csak akkor valósítható meg, ha a többlet felszíni víz megfelelő biztonsággal továbbvezethető a befogadóig.

(6) A 20 db, illetve annál több gépkocsit befogadó parkolókat kiemelt szegéllyel kell kivitelezni, hogy a felületén összegyűjthető legyen a csapadékvíz, az ne folyhasson közvetlen a zöldfelületre. Ezekről a nagyobb parkoló felületekről és a szennyezéssel veszélyeztetett gazdasági területek belső útjairól a csapadékvizet össze kell gyűjteni és az csak hordalék- és olajfogó műtárgyon keresztül vezethető a csapadékvízelvezető-hálózatba, illetve befogadóba.

(7) Karbantartás, illetve belvíz védekezés számára

a) az önkormányzati és társulati kezelésben lévő nem közterület mentén húzódó belvízcsatornák, árokrendszerek partéleitől 3-3 m, a már beépített helyeken a nyílt árkok karbantartására az egyik oldalon legalább 3 m, a másik oldalon legalább 1 m,

b) a Vízügyi Igazgatóság kezelésében levő folyóvizek partéleitől 6 m szélességű sáv szabadon hagyandó.

16. Földgázellátás

20. § (1) A települést érintő nagyközép-, és középnyomású vezetékek ágazati előírás szerinti biztonsági övezetét (nagy-középnyomású vezeték esetén 5-5 m, középnyomásnál 3-3 m) szabadon kell hagyni.

(2) Középnyomású földgázellátású területeken telkenként egyedi nyomásszabályozókat kell elhelyezni.

17. Villamosenergia ellátás

21. § A meglévő középfeszültségű 20 kV-os oszlopokra fektetve épített villamoshálózatok mellett az egyéb jogszabályban rögzített biztonsági övezetet szabadon kell hagyni.

18. Távközlés

22. § A mikrohullámú összeköttetés biztosítására előírt magassági korlátozás betartandó.

VI. CÍM

Az építés általános szabályai

19. Általános építési előírások

23. § (1) Az előkert mérete:

a) az újonnan beépülő területeken 5 m,

b) a már beépült területek környezetében az előkert mérete és az előkerti építési vonal a kialakult állapotnak megfelelő.

(2) Az oldal- és hátsókertek kialakítására az OTÉK vonatkozó előírásai a mértékadók minden olyan esetben, ahol e szabályzat ettől eltérő értékeket nem határoz meg.

(3) Oldalhatáron álló beépítési mód esetén az elhelyezendő új épületet az oldalsó telekhatártól mért legalább 0,8 m, legfeljebb 1,5 m távolságra kell elhelyezni,

(4) Azokon a már beépített területeken, ahol a meglévő beépítés miatt az OTÉK előírásai szerinti elő-, oldal- és hátsókert mértéke nem tartható, az építési helyet településképi szakmai konzultáció keretében a helyszíni adottságok alapján kell meghatározni.

20. A zöldfelületek kialakításának általános előírásai

24. § A zöldfelületi mutatóba nem számítható be a gyephézagos burkolatok területe, valamint olyan terület, amelynek kisebbik hossza az 1 m-t, területe a 2 m2-t nem haladja meg.

21. Állattartó építmények

25. § Állattartó építmény létesítésekor e rendeletben meghatározott legkisebb megengedett telepítési távolságot és az állattartáshoz minimálisan szükséges terület meghatározást is figyelembe kell venni, a vonatkozó magasabbrendű jogszabályokban és jelen rendelet 6. mellékletében meghatározottak szerint.

22. Katasztrófavédelem

26. § A település külön előírásban meghatározott katasztrófa védelmi besorolása: Nagykáta város a III. katasztrófavédelmi osztályba sorolt település.

VII. CÍM

Beépítésre szánt építési övezetek előírásai

23. A lakóterületek övezeteinek (Lk, Lke, Lf) általános előírásai

27. § (1) Az adott építési övezeti előírásokban szereplő legkisebb telekméretnél kisebb területű kialakult építési telken is létesíthető lakóépület az övezeti előírásban foglalt mértékig, ha az összes egyéb előírás betartható.

(2) A telekalakítás szabályai:

a) Az új beépítésre szánt területeken a kialakítható új építési telkek legkisebb szélessége 16 méter lehet.

b) A már beépült területeken kialakítandó új építési telkek legkisebb szélessége 14 m.

(3) A telkeken a lakóépület helyezhető el a telek utcafronthoz közelebbi részén, egyéb kiegészítő funkciójú épületek és építmények csak a telek hátsó részén helyezhetők el.

(4) A terepszint alatti épület bruttó alapterülete – jelen rendeletben rögzített eltérő előírás hiányában - nem haladhatja meg az övezetben előírt beépíthetőség mértékét. A terepszint alatti épület a terepszint fölötti épület kontúrján kívül is elhelyezhető.

(5) Az építési övezetekben az alábbi melléképítmények helyezhetők el:

a) A közműcsatlakozási műtárgy a telken belül bárhol elhelyezhető.

b) Az alábbi létesítmények az oldalsó telekhatártól mérve legalább 3 m távolságra helyezhetők el.

ba) közműpótló műtárgy

bb) hulladéktartály-tároló (legfeljebb 2,0 m-es belmagassággal)

bc) építménynek minősülő antennatartó szerkezet, zászlótartó oszlop.

c) Egyéb, az a) és b) pontokban nem szereplő építmény csak a szomszédos ingatlan beépítését nem korlátozó módon helyezhető el.

(6) A szükséges gépjárműtároló és parkoló mennyiséget az OTÉK és az önkormányzat parkolási rendeletében foglaltak betartásával kell kialakítani.

24. A kisvárosias lakóterületek övezeteinek (Lk) részletes előírásai

28. § (1) Az Lk-1 jelű építési övezet előírásai:

a) Beépítési mód szabadonálló

b) Kialakítható legkisebb telekterület (m2) 1000

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 35

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 35

e) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

f) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 13,0

g) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 30

h) A közműellátás mértéke: teljes

(2) Az építési övezetben elhelyezhető épület:

a) lakóépület,

b) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó,

c) hitéleti, nevelési, oktatási, egészségügyi, szociális,

d) kulturális,

e) szállás jellegű

rendeltetést tartalmazhat.

29. § (1) Lk-2 jelű építési övezet előírásai:

a) Beépítési mód szabadonálló

b) Kialakítható legkisebb telekterület (m2) 18.000

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 30

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 30

e) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

f) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 5,5

g) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 35

h) A közműellátás mértéke: teljes

(2) Az építési övezetben elhelyezhető épület:

a) lakóépület,

b) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó,

c) hitéleti, nevelési, oktatási, egészségügyi, szociális,

d) kulturális,

e) szállás jellegű

rendeltetést tartalmazhat.

(3) A telken személygépkocsi tárolására szolgáló gépjárműtároló helyiség kialakítását a lakóépületen belül kell megvalósítani. Kizárólag gépjárműtárolót, vagy tárolókat magában foglaló építmény nem létesíthető.

30. § (1) Lk-3 jelű építési övezet előírásai:

a) Beépítési mód szabadonálló

b) Kialakítható legkisebb telekterület (m2) 2000

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 30

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 30

e) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

f) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 7,5

g) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 50

h) A közműellátás mértéke: teljes

(2) Az építési övezetben telkenként legfeljebb 4 lakás helyezhető el, legfeljebb 2 épületben.

31. § (1) Lk-4 jelű építési övezet előírásai:

a) Beépítési mód szabadonálló

b) Kialakítható legkisebb telekterület (m2) 2000

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 30

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 30

e) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

f) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 7,5

g) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 35

h) A közműellátás mértéke: teljes

(2) Az építési övezetben telkenként legfeljebb 5 lakás helyezhető el, legfeljebb 2 épületben.

32. § (1) Lk-5 jelű építési övezet előírásai:

a) Beépítési mód szabadonálló

b) Kialakítható legkisebb telekterület (m2) 400

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 60

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 60

e) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

f) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 6,5

g) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 20

h) A közműellátás mértéke: teljes

(2) Az építési övezetben elhelyezhető épület:

a) lakóépület,

b) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó,

c) gépjárműtárolás célját szolgáló

rendeltetést tartalmazhat.

25. A kertvárosias lakóterületek övezeteinek (Lke) részletes előírásai

33. § (1) Az Lke-1 jelű építési övezet előírásai:

a) Beépítési mód oldalhatáron álló

b) Kialakítható legkisebb telekterület (m2) 400

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 30

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 30

e) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

f) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 6,0

g) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 50

h) A közműellátás mértéke: teljes

(2) Az építési övezetben elhelyezhető:

a) legfeljebb egy kétlakásos lakóépület,

b) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó,

c) szociális,

d) kézműipari

rendeltetésű épület.

34. § (1) Lke-2 jelű építési övezet előírásai:

a) Beépítési mód Oldalhatáron álló

b) Kialakítható legkisebb telekterület (m2) 700

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 25

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 25

e) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

f) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 6,0

g) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 50

h) A közműellátás mértéke: teljes

(2) Az építési övezetben elhelyezhető:

a) legfeljebb kétlakásos lakóépület, vagy két egylakásos lakóépület,

b) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó,

c) hitéleti, nevelési, oktatási, egészségügyi, szociális,

d) kézműipari

rendeltetésű épület.

35. § (1) Lke-3 jelű építési övezet előírásai:

a) Beépítési mód Oldalhatáron álló

b) Kialakítható legkisebb telekterület (m2) 800

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 30

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 30

e) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

f) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 6,0

g) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 50

h) A közműellátás mértéke: teljes

(2) Az építési övezetben elhelyezhető:

a) legfeljebb kétlakásos lakóépület, vagy két egylakásos lakóépület,

b) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó,

c) hitéleti, nevelési, oktatási, egészségügyi, szociális,

d) kézműipari

rendeltetésű épület.

35/A. §1 (1) Az Lke-4 jelű építési övezet előírásai:

a) Beépítési mód oldalhatáron álló

b) Kialakítható legkisebb telekterület (m2) 400

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 35

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 35

e) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

f) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 6,0

g) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 45

h) A közműellátás mértéke: teljes

(2) Az építési övezetben elhelyezhető:

a) legfeljebb egy kétlakásos lakóépület,

b) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó,

c) szociális

rendeltetésű épület.

36. § (1) Lf-1 jelű építési övezet előírásai:

a) Beépítési mód Oldalhatáron álló

b) Kialakítható legkisebb telekterület (m2) 400

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 30

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 30

e) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

f) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 6,0

g) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 40

h) A közműellátás mértéke: teljes

(2) Az építési övezetben elhelyezhető épület:

a) legfeljebb kétlakásos lakóépület, vagy két egylakásos lakóépület,

b) a terület rendeltetésszerű használatát nem zavaró mező- és erdőgazdasági építmény,

c) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó,

d) hitéleti, nevelési, oktatási, egészségügyi, szociális,

e) kézműipari

f) sport

rendeltetésű épület.

37. § (1) Lf-2 jelű építési övezet előírásai:

a) Beépítési mód Oldalhatáron álló

b) Kialakítható legkisebb telekterület (m2) 900

c) Legkisebb beépíthető telekterület (m2): 400

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 30

e) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 30

f) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

g) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 6,0

h) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 40

i) A közműellátás mértéke: részleges

(2) Az építési övezetben elhelyezhető épület:

a) legfeljebb kétlakásos lakóépület, vagy két egylakásos lakóépület

b) a terület rendeltetésszerű használatát nem zavaró mező- és erdőgazdasági építmény.

(3) Az építési övezetben közüzemi közmű szolgáltatás hiányában az építés közüzemi villamos energia szolgáltatás és egyedi közművel történő ivóvíz ellátás és szennyvíz ártalmatlanítás esetén lehetséges.

26. A településközpont területek (Vt) építési övezeteinek általános előírásai

38. § (1) A településközpont vegyes építési övezetek területe elsődlegesen intézményi, kereskedelmi, szolgáltatási és egyéb, lakóterületet nem zavaró funkciók elhelyezésére szolgálnak.

(2) A telekalakítás szabályai:Az övezetek területén kialakítható új építési telkek legkisebb szélessége oldalhatáron álló beépítési mód esetén 16 m, szabadonálló beépítési mód esetén 20 m lehet.

(3) Azokon a beépült területeken, ahol a beépítési mód az előírások alapján nem tartható, a telek beépítési módját a helyszíni adottságok alapján kell meghatározni.

(4) Az építési övezetekben az alábbi melléképítmények helyezhetők el:

a) közműcsatlakozási és közműpótló műtárgy

b) kerti építmények,

c) hulladéktartály-tároló (legfeljebb 2,0 m-es belmagassággal - csak az építési helyen belül, és az oldalsó telekhatártól mérve legalább 3 m távolságra helyezhető el.

d) építménynek minősülő antennatartó szerkezet, zászlótartó oszlop.

(5) A szükséges parkoló mennyiséget az OTÉK és az önkormányzat parkolási rendeletében foglaltak betartásával kell kialakítani.

27. A településközpont területek (Vt) építési övezeteinek részletes előírásai

39. § (1) A Vt-1 jelű építési övezet előírásai, meglévő vagy átépítésre kerülő településközpont vegyes területek övezetei:

a) Beépítési mód Oldalhatáron álló

b) Kialakítható legkisebb telekterület (m2) 1000

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 50

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 50

e) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

f) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 13,5

g) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 25

h) A közműellátás mértéke: teljes

(2) Az építési övezetben elhelyezhető épület:

a) lakóépület,

b) igazgatási, iroda

c) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó, szállás,

d) hitéleti, nevelési, oktatási, egészségügyi,

e) kulturális, közösségi szórakoztató

f) sport

rendeltetésű épület.

(3) Az övezet építési telkein a lakó funkció kizárólagossága esetén egy telken legfeljebb 2 kétlakásos lakóépület létesíthető.

(4) Az övezetben ingatlanonként összesen 4 rendeltetési egység helyezhető el, ezen belül legfeljebb 2 lakás létesíthető.

40. § (1) A Vt-2 jelű építési övezet előírásai, újonnan beépítésre szánt vagy jelentős átépítésre kerülő településközpont vegyes területek:

a) Beépítési mód Szabadonálló

b) Kialakítható legkisebb telekterület (m2) 1000

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 50

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 50

e) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

f) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 13,5

g) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 25

h) A közműellátás mértéke: teljes

(2) Az építési övezetben elhelyezhető épület:

a) lakóépület,

b) igazgatási, iroda

c) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó, szállás

d) hitéleti, nevelési, oktatási, egészségügyi,

e) kulturális, közösségi szórakoztató

f) sport

rendeltetésű épület lehet.

(3) Az övezet építési telkein a lakó funkció kizárólagossága esetén egy telken legfeljebb 2 kétlakásos lakóépület létesíthető.

(4) Az övezetben ingatlanonként összesen 4 rendeltetési egység helyezhető el, ezen belül legfeljebb 2 lakás létesíthető.

41. § (1) A Vt-3 jelű építési övezet előírásai, a városközpont jelentős átépítésre kerülő területe:

a) Beépítési mód Zártsorú

b) Kialakítható legkisebb telekterület (m2) 600

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 60

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 60

e) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

f) A beépítésnél alkalmazható legkisebb épületmagasság (m) 5,0

g) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 11,0

h) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 20

i) A közműellátás mértéke: teljes

(2) Az építési övezetben elhelyezhető épület:

a) lakóépület,

b) igazgatási, iroda

c) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó, szállás

d) közösségi szórakoztató kulturális,

e) hitéleti, nevelési, oktatási, egészségügyi,

f) sport

rendeltetésű épület lehet.

(3) Az övezet építési telkein a lakó funkció kizárólagossága esetén egy telken legfeljebb egy kétlakásos lakóépület létesíthető.

(4) Az övezetben ingatlanonként összesen 2 rendeltetési egység helyezhető el.

42. § (1) A Vt-4 jelű építési övezet előírásai:

a) Beépítési mód Szabadonálló

b) Legkisebb beépíthető telekterület (m2) 2000

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 40

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 40

e) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

f) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 8,5

g) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 40

h) A közműellátás mértéke: teljes

(2) Az építési övezetben elhelyezhető épület:

a) lakóépület legfeljebb 4 lakással,

b) igazgatási, iroda,

c) kereskedelmi, szolgáltató, vendéglátó,

d) szálláshely,

e) közösségi szórakoztató, kulturális,

f) hitéleti, nevelési, oktatási, egészségügyi,

g) sport

rendeltetésű épület.

(3) Az övezetben ingatlanonként összesen 6 rendeltetési egység helyezhető el.

(4) Az újonnan beépítésre kerülő tömbökben az előkert legkisebb mélysége 10,0 méter lehet.

42/A. §2 (1) A Vt-5 jelű építési övezet előírásai:

a) Beépítési mód Szabadonálló

b) Kialakítható legkisebb telekterület (m2) 600

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 60

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 60

e) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

f) A beépítésnél alkalmazható legkisebb épületmagasság (m) 5,0

g) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 11,0

h) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 20

i) A közműellátás mértéke: teljes

(2) Az építési övezetben elhelyezhető épület:

a) lakóépület,

b) igazgatási, iroda

c) kereskedelmi, szolgáltató, szállás jellegű,

d) kulturális, közösségi szórakoztató,

e) hitéleti, nevelési, oktatási, egészségügyi, szociális,

f) sport

rendeltetésű épület lehet.

(3) Az építési övezetben az oldalkert mérete 4 méter, a hátsókert mérete 4 méter.

28. A gazdasági területek (Gksz, Gip) építési övezeteinek általános előírásai

43. § (1) Az építési övezetekben az elő-, oldal- és hátsókert legkisebb mélységét az OTÉK vonatkozó előírásai szerint kell kialakítani.

(2) A gazdasági építési övezetekben technológiai okokból szükséges építmények építése céljára, az övezetben megadott épületmagasságtól el lehet térni az alábbiak szerint:

a) antenna, víztorony, esetén: 40,0 m.

b) kémény, világító berendezés, anyagtároló siló, hirdetőoszlop: 25,0 m.

(3) A gazdasági területeken a telephely bejáratához porta épület építési helyen kívül elhelyezhető.

29. Gazdasági területek építési övezeteinek részletes előírásai

44. § (1) A Gksz-1 jelű építési övezet előírásai:

a) Beépítési mód Szabadonálló

b) Kialakítható legkisebb telekterület (m2) 2000

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 45

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 45

e) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

f) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 8,5

g) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 20

h) A közműellátás mértéke: teljes

i) Kialakítható minimális telekszélesség (m): 30

(2) Az építési övezet területén a lakó-, és vegyes területek felőli telekhatár mentén legalább 5 m szélességben többszintes védőzöldsáv alakítandó ki.

(3) Az építési övezetben az alábbi épületek, építmények helyezhetők el:

a) Bármely, nem jelentős zavaró hatású gazdasági tevékenységű célt szolgáló épület,

b) A gazdasági tevékenységi célú épületen belül a tulajdonos, a használó és a személyzet számára szolgáló lakás kialakítható.

45. § (1) A Gksz-2 jelű építési övezet előírásai:

a) Beépítési mód Oldalhatáron álló

b) Kialakítható legkisebb telekterület (m2) 1500

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 45

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 45

e) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

f) A beépítésnél alkalmazható legkisebb épületmagasság (m) 4,0

g) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 10,5

h) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 20

i) A közműellátás mértéke: teljes

(2) Az építési övezetben az alábbi épületek, építmények helyezhetők el:

a) Bármely, nem jelentős zavaró hatású gazdasági tevékenységű célt szolgáló épület,

b) A gazdasági tevékenységi célú épületen belül a tulajdonos, a használó és a személyzet számára szolgáló lakás kialakítható.

(3) Az előkert mérete 5 m, az oldal- és hátsókert kialakítása az OTÉK előírásai szerint történhet.

(4) Az építési övezet területén a lakó-, és vegyes területek felőli telekhatár mentén legalább 5 m szélességben többszintes védőzöldsáv alakítandó ki.

46. § (1) A Gksz-3 jelű építési övezet előírásai:

a) Beépítési mód Szabadonálló

b) A kialakítható építési telek legkisebb területe (m2) 2000

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 30

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 30

e) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

f) A beépítésnél alkalmazható legkisebb épületmagasság (m) 4,0

g) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 6,0

h) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 30

i) A közműellátás mértéke: teljes

(2) Az építési övezetben az alábbi épületek, építmények helyezhetők el:

a) Bármely, nem jelentős zavaró hatású gazdasági tevékenységű célt szolgáló épület,

b) A gazdasági tevékenységi célú épületen belül a tulajdonos, a használó és a személyzet számára szolgáló lakás kialakítható.

(3) Az építési övezet területén a lakó-, és vegyes területek felőli telekhatár mentén legalább 5 m szélességben többszintes védőzöldsáv alakítandó ki.

47. § (1) A Gip-1 jelű építési övezet előírásai:

a) Beépítési mód Szabadonálló

b) A kialakítható építési telek legkisebb területe (m2) 5000

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 45

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 45

e) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

f) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 11,5

g) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 25

h) A közműellátás mértéke: részleges

(2) Az építési övezetben az alábbi épületek, építmények helyezhetők el:

a) Gazdasági tevékenységű célt szolgáló épület,

b) A gazdasági tevékenységi célú épületen belül a tulajdonos, a használó és a személyzet számára szolgáló lakás kialakítható.

48. § (1) A Gip-2 jelű építési övezet előírásai:

a) Beépítési mód Szabadonálló

b) A kialakítható építési telek legkisebb területe (m2) 2000

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 50

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 50

e) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

f) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 7,5

g) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 25

h) A közműellátás mértéke: részleges

(2) Az építési övezetben az alábbi épületek, építmények helyezhetők el:

a) gazdasági tevékenységű célt szolgáló épület,

b) közmű építmények, az energiaszolgáltatás és a településgazdálkodás építményei.

49. § (1) A Gip-3 jelű építési övezet előírásai:

a) Beépítési mód Szabadonálló

b) A kialakítható építési telek legkisebb területe (m2) 2000

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 45

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 45

e) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

f) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 9,0

g) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 25

h) A közműellátás mértéke: részleges

(2) Az építési övezetben az alábbi épületek, építmények helyezhetők el:

a) Gazdasági tevékenységű célt szolgáló épület,

b) A gazdasági tevékenységi célú épületen belül a tulajdonos, a használó és a személyzet számára szolgáló lakás kialakítható.

50. § (1) A Gip-5 jelű építési övezet előírásai:

a) Beépítési mód Szabadonálló

b) A kialakítható építési telek legkisebb területe (m2) 2000

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 45

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 45

e) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

f) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 7,5

g) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 25

h) A közműellátás mértéke: részleges

(2) Az építési övezetben az alábbi épületek, építmények helyezhetők el:

a) Gazdasági tevékenységű célt szolgáló épület,

b) A gazdasági tevékenységi célú épületen belül a tulajdonos, a használó és a személyzet számára szolgáló lakás kialakítható.

51. § (1) A Gip-6 jelű építési övezet előírásai:

a) Beépítési mód Szabadonálló

b) A kialakítható építési telek legkisebb területe (m2) 5.000

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 40

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 40

e) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

f) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 7,5

g) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 40

h) A közműellátás mértéke: részleges

(2) Az építési övezetben az alábbi épületek, építmények helyezhetők el:

a) Gazdasági tevékenységű célt szolgáló épület,

b) A gazdasági tevékenységi célú épületen belül a tulajdonos, a használó és a személyzet számára szolgáló lakás kialakítható.

30. Az üdülőterületek (Üh) építési övezeteinek általános előírásai

52. § (1) Az övezetekben elsősorban üdülő épületek és üdülési célt szolgáló építmények helyezhetők el.

(2) Az övezetekben nem helyezhető el haszonállattartás céljára szolgáló építmény.

(3) Az építési övezetekben az alábbi melléképítmények helyezhetők el:

a) közműcsatlakozási műtárgy

b) közműpótló műtárgy

c) kerti építmény

d) hulladéktartály-tároló (legfeljebb 2,0 m-es belmagassággal)

e) építménynek minősülő antennatartó szerkezet, zászlótartó oszlop.

31. Üdülőterületek építési övezeteinek részletes előírásai

53. § (1) Az Üh jelű építési övezet előírásai:

a) Beépítési mód Szabadonálló

b) Az építési telek legkisebb területe (m2) 700

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 20

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 20

e) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

f) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 5,0

g) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 60

h) A közműellátás mértéke: részleges

(2) Az építési övezetben elhelyezhető épületek, építmények:

a) üdülőépületek,

b) sportépítmények.

32. Különleges területek építési övezeteinek általános előírásai

54. § (1) A különleges területek építési övezeteibe a város területén a strand területe (Kst) és a sportterületek (Ksp), a rekreációs területek (Kre), a rendezvény, szálláshely területek (Kr), a hulladékkezelő (Kh) és a szennyvíztisztító (Kszt) területe és a mezőgazdasági üzemi (Kmü) területek.

(2) Az építési övezetek területén az előkert nagysága minimum 5 méter.

(3) Az övezetek területén a mezőgazdasági üzemi terület kivételével haszonállattartás céljára szolgáló építmény nem helyezhető el.

33. Különleges területek építési övezeteinek részletes előírásai

55. § (1) A Kst jelű gyógyfürdő és strandterület építési övezetének előírásai:

a) Beépítési mód Szabadonálló

b) A kialakítható építési telek legkisebb területe (m2) 20000

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 30

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 30

e) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

f) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 9,5

g) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 60

h) A közműellátás mértéke: teljes

(2) Az építési övezetben fürdő célú épületek, építmények, sportolási célú épületek, építmények, valamint ezt kiegészítő funkciójú épület, építmény helyezhető el (szociális blokk, lelátó-, öltözőépület, vendéglátóépület és ehhez kapcsolódó vendéglátási, szolgáltatási létesítmények).

(3) Az építési övezetben az alábbi melléképítmények helyezhetők el:

a) közműcsatlakozási műtárgy,

b) közműpótló műtárgy,

c) hulladéktartály-tároló,

d) sportpályák, sportszerek,

e) kerti építmény a tűzrakóhely kivételével,

f) építménynek minősülő antennatartó szerkezet, zászlótartó oszlop

56. § (1) A Ksp-1 jelű sportterületek építési övezetének előírásai:

a) Beépítési mód Szabadonálló

b) A kialakítható építési telek legkisebb területe (m2) 20000

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 20

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 20

e) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

f) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 7,5

g) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 60

h) A közműellátás mértéke: teljes

(2) Az építési övezetben sportolási célú épületek, építmények, valamint ezt kiegészítő funkciójú épület, építmény helyezhető el (szociális blokk, lelátó-, öltözőépület, vendéglátóépület és ehhez kapcsolódó vendéglátási, szolgáltatási létesítmények).

(3) Az építési övezetben az alábbi melléképítmények helyezhetők el:

a) közműcsatlakozási műtárgy,

b) közműpótló műtárgy,

c) hulladéktartály-tároló,

d) sportpályák, sportszerek,

e) kerti építmény,

f) építménynek minősülő antennatartó szerkezet, zászlótartó oszlop

57. § (1) A Ksp-2 jelű, városi sportcsarnok területe építési övezetének előírásai:

a) Beépítési mód Szabadonálló

b) A kialakítható építési telek legkisebb területe (m2) 10000

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 30

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 30

e) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

f) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 12,0

g) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 50

h) A közműellátás mértéke: teljes

(2) Az építési övezetben sportolási célú épületek, építmények, valamint ezt kiegészítő funkciójú épület, építmény helyezhető el (szociális blokk, lelátó-, öltözőépület, vendéglátóépület és ehhez kapcsolódó vendéglátási, szolgáltatási létesítmények).

(3) Az építési övezetben az alábbi melléképítmények helyezhetők el:

a) közműcsatlakozási műtárgy,

b) közműpótló műtárgy,

c) hulladéktartály-tároló,

d) sportpályák, sportszerek,

e) kerti építmény,

f) építménynek minősülő antennatartó szerkezet, zászlótartó oszlop

58. § (1) A Kr jelű, rendezvény és szálláshely terület építési övezetének előírásai:

a) Beépítési mód Szabadonálló

b) A kialakítható építési telek legkisebb területe (m2) 1000

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 30

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 30

e) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

f) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 12,0

g) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 50

h) A közműellátás mértéke: részleges

(2) Az építési övezetben szállás, vendéglátás célú területek épületei, építményei, sportolási célú épületek, építmények, valamint ezt kiegészítő funkciójú épület, építmény helyezhető el (szociális blokk, lelátó-, öltözőépület, vendéglátóépület és ehhez kapcsolódó vendéglátási, szolgáltatási létesítmények).

(3) Az építési övezetben elhelyezhető melléképítmények, létesítmények a következők:

a) közműcsatlakozási műtárgy,

b) közműpótló műtárgy,

c) hulladéktartály-tároló,

d) sportpályák, sportszerek,

e) kerti építmény,

f) építménynek minősülő antennatartó szerkezet, zászlótartó oszlop

59. § (1) A Kre jelű, rekreációs terület építési övezetének előírásai:

a) Beépítési mód Szabadonálló

b) A kialakítható építési telek legkisebb területe (m2) 5000

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 20

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 20

e) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

f) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 10,5

g) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 50

h) A közműellátás mértéke: teljes

(2) Az építési övezetben rekreációs és sportolási célú épületek, építmények, valamint ezt kiegészítő funkciójú épület, építmény (szociális blokk, lelátó-, öltözőépület) vendéglátóépület és ehhez kapcsolódó vendéglátási, szolgáltatási létesítmények helyezhetők el.

(3) Az építési övezetben az alábbi melléképítmények helyezhetők el:

a) közműcsatlakozási műtárgy,

b) közműpótló műtárgy,

c) hulladéktartály-tároló,

d) sportpályák, sportszerek,

e) kerti építmény,

f) építménynek minősülő antennatartó szerkezet, zászlótartó oszlop.

34. A Kh jelű hulladékkezelő telep övezete

60. § (1) A Kh jelű övezet előírásai:

a) Beépítési mód Szabadonálló

b) A kialakítható építési telek legkisebb területe (m2) 10.000

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 15

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 15

e) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 8,0

f) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 65

g) A közműellátás mértéke: részleges

(2) Az övezetben a hulladékkezelő telep építményei helyezhetők el.

(3) Az övezetben elhelyezhető melléképítmények, létesítmények a következők:

a) közműcsatlakozási és közműpótló műtárgy,

b) hulladéktartály-tároló (legfeljebb 2,0 m-es belmagassággal)

c) ömlesztett anyag-, folyadék- és gáztároló,

d) építménynek minősülő antennatartó szerkezet, zászlótartó oszlop.

35. A Kszt jelű szennyvíztisztító telep övezete

61. § (1) A Kszt jelű övezet előírásai:

a) Beépítési mód Szabadonálló

b) A kialakítható építési telek legkisebb területe (m2) 5000

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 15

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 15

e) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 8,0

f)3 A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 40

g) A közműellátás mértéke: részleges

(2)4 Az építési övezetben a szenyvíztisztító és komposzttelep építményei helyezhetők el.

(3) Az övezetben elhelyezhető melléképítmények, létesítmények a következők:

a) közműcsatlakozási és közműpótló műtárgy,

b) hulladéktartály-tároló (legfeljebb 2,0 m-es belmagassággal)

c) ömlesztett anyag-, folyadék- és gáztároló,

d) építménynek minősülő antennatartó szerkezet, zászlótartó oszlop.

36. A Kmü jelű mezőgazdasági üzemi telephelyi övezet

62. § (1) A Kmü jelű építési övezet előírásai:

a) Beépítési mód Szabadonálló

b) A kialakítható építési telek legkisebb területe (m2) 5000

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 30

d) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 30

e) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

f) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 8,0

g) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 40

h) A közműellátás mértéke: hiányos

(2) Az építési övezetben az alábbi épületek, építmények helyezhetők el:

a) Gazdasági tevékenységű célt szolgáló épület,

b) A gazdasági tevékenység céljára szolgáló épületen belül a tulajdonos, a használó és a személyzet számára szolgáló lakás.

(3) Az építési övezetben az alábbi melléképítmények helyezhetők el:

a) közműcsatlakozási műtárgy

b) közműpótló műtárgy

c) hulladéktartály-tároló (legfeljebb 2,0 m-es belmagassággal)

d) háztartási célú kemence, húsfüstölő, jégverem, zöldségverem,

e) állatól, állatkifutó,

f) trágyatároló, komposztáló,

g) siló, ömlesztett anyag-, folyadék- és gáztároló,

h) trágyatároló, komposztáló

i) siló, ömlesztett anyag-, folyadék- és gáztároló,

j) építménynek minősülő antennatartó szerkezet, zászlótartó oszlop.

(4) Az építési övezet 20.000 m2-nél nagyobb telkein az üzemszerű állattartás építményei is elhelyezhetők, amennyiben a telek a legközelebbi lakó-, üdülő-, vegyes-, vagy különleges sport, rekreációs övezetbe sorolt területtől legalább 300 m-es távolságban fekszik.

VIII. CÍM

Beépítésre nem szánt övezetek előírásai

37. Közlekedési előírások

63. § (1) A közlekedési övezetbe tartoznak a meglévő és tervezett közúti (KÖu) és vasúti (KÖk) területek a hozzájuk csatlakozó közlekedésüzemi létesítmények területével és tartozékaival együtt.

(2) A közlekedési övezetekben a közlekedési létesítmények, a közművek létesítményei és berendezései, környezetvédelmi létesítmények, utcabútorok helyezhetők el.

(3) Az országos úthálózat részét képező utaknál a közlekedési területek védőterületén belül építmény a létesítmény kezelőjének hozzájárulásával létesíthető. A védőterület értéke a gyorsforgalmi és főutak külterületi szakaszán az úttengelytől mért 100–100 m, az egyéb utak külterületi szakaszán az úttengelytől mérve 50- 50 m .

(4) A külterületi önkormányzati utak (mező- és erdőgazdasági üzemi utak, dűlőutak) esetén az út tengelyétől mért 10-10 m-en belül épület, építmény nem helyezhető el.

(5) A város beépítésre szánt területein az úthálózat szabályozási szélességét kialakítani vagy megváltoztatni csak szabályozási terv szerint lehet.

(6) Az igazgatási területen az építmények (épületek) OTÉK szerinti parkoló igényét telken belül kell biztosítani, az önkormányzat parkolási rendeletében foglaltak betartásával.

(7) A gazdasági övezetekben az utak minimális szabályozási szélessége 16,0 méter. Az egyéb külterületi önkormányzati utak szabályozási szélessége legalább 12 m (amennyiben az érintett területre szabályozási terv nem készül, az új szabályozási szélességet a jelenlegi közterület tengelyétől szimmetrikusan kell biztosítani). A jelenlegi közterületek szélességi méretei mindaddig fenntarthatók, amíg a területhasználat vagy építési igény az előbbi szélesség kialakítását nem igényli.

(8) Az országos közforgalmú vasútvonal mentén 50 m széles védősávot kell biztosítani, amelyen belül a kezelő hozzájárulásával helyezhető el építmény.

38. A (KÖu) jelű közlekedési övezetekre vonatkozó előírások

64. § (1) KÖu övezet előírásai:

a) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb beépítettség terepszint felett (%) 5,0

b) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 7,5

(2) A közutak szabályozási szélességén belül a közlekedési létesítmények, a közművek létesítményei és berendezései, környezetvédelmi létesítmények, utcabútorok helyezhetők el.

39. A KÖu-1 jelű közlekedési övezetekre vonatkozó előírások

65. § (1) KÖu-1 övezet előírásai:

a) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb beépítettség terepszint felett (%) 5,0

b) A kialakítható telek legkisebb területe (m2) 10000

c) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 12,5

(2) A közutak szabályozási szélességén belül a közlekedési létesítmények, a közművek létesítményei és berendezései, környezetvédelmi létesítmények, utcabútorok helyezhetők el.

(3) Az övezetben a kamionparkoló épületei, építményei, az ezt a funkciót kiegészítő gazdasági funkciójú épületek, valamint a közlekedést kiszolgáló építmények helyezhetők el.

(4) Az építési övezetben az alábbi melléképítmények, létesítmények helyezhetők el:

a) közműcsatlakozási műtárgy

b) közműpótló műtárgy

c) hulladéktartály-tároló (legfeljebb 2,0 m-es belmagassággal)

d) napkollektor,

e) kerti szabadlépcső (tereplépcső) és lejtő

f) építménynek minősülő antennatartó szerkezet, zászlótartó oszlop

40. A (KÖk) jelű közlekedési övezetekre vonatkozó előírások

66. § (1) KÖk övezet előírásai:

a) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb beépítettség terepszint felett (%) 5,0

b) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 7,5

(2) Az övezet szabályozási szélességén belül a közlekedési létesítmények, a közművek létesítményei és berendezései, környezetvédelmi létesítmények, utcabútorok helyezhetők el.

41. Zöldterületek általános előírásai

67. § (1) A zöldterületi övezetekben a pihenést és testedzést szolgáló építmény (sétaút, pihenőhely, tornapálya, gyermekjátszótér), vendéglátó épület, valamint a terület fenntartásához szükséges épület helyezhető el.

(2) A zöldterületek zöldfelületi fedettségét legalább 80%-ban biztosítani kell.

(3) A zöldterületek övezeteiben a melléképítmények közül közműcsatlakozási műtárgy; közműpótló műtárgy; hulladéktartály-tároló; épülettől különálló építménynek minősülő kirakatszekrény; kerti építmény; továbbá: legfeljebb 6,0 m magas szélkerék, építménynek minősülő antennatartó szerkezet és zászlótartó oszlop helyezhetők el.

42. A Zkp jelű, általános használatú közpark övezet

68. § (1) Az övezet paraméterei:

a) Kialakítható legkisebb telekterület (m2) 5000

b) A legnagyobb beépítettség terepszint felett (%) 3

c) Legnagyobb épületmagasság (m) 5,0

d) Legkisebb zöldfelületi arány (%) 80

(2) Az övezetben a pihenést és testedzést szolgáló építmény (sétaút, pihenőhely, tornapálya, gyermekjátszótér), valamint a terület fenntartásához szükséges épület és a zöldterület rendeltetésének megfelelő szolgáltató - vendéglátó épület helyezhető el. Az övezetben emlékmű, köztéri szobor, díszkút is elhelyezhető.

(3) Az övezetbe tartozó telkek nem oszthatók meg, de azonos övezetbe tartozó telkekkel egyesíthetők.

43. A Zkk jelű, általános használatú közkert övezet

69. § (1) Az övezet paraméterei:

a) Kialakítható legkisebb telekterület (m2) 3000

b) A legnagyobb beépítettség terepszint felett (%) 3

c) Legnagyobb épületmagasság (m) 5,0

d) Legkisebb zöldfelületi arány (%) 80

(2) Az övezetben a pihenést és testedzést szolgáló építmény (sétaút, pihenőhely, tornapálya, gyermekjátszótér), valamint a terület fenntartásához szükséges épület és a zöldterület rendeltetésének megfelelő szolgáltató - vendéglátó épület helyezhető el. Az övezetben emlékmű, köztéri szobor, díszkút is elhelyezhető.

(3) Az övezetbe tartozó telkek nem oszthatók meg, de azonos övezetbe tartozó telkekkel egyesíthetők.

44. Az erdő övezetek általános előírásai

70. § (1) Az erdő övezetek telkei az üzemtervben meghatározott rendeltetésüknek megfelelő erdőgazdálkodási tevékenységek céljára szolgáló területek. Az övezetekben a rendeltetésnek megfelelő létesítmények helyezhetők el.

(2) Az erdő övezetekben kialakítható erdészeti létesítmények: erdészeti magánút, erdei vasút, valamint az erdőgazdálkodási tevékenységet, így különösen az erdő védelmét, illetve az erdei haszonvételek gyakorlását, az erdő rendeltetését szolgáló műtárgy, vadvédelmi kerítés, valamint köztárgyak. Gazdasági épületek, egyéb célú kerítések csak az övezeti előírásoknak megfelelően létesíthetők.

(3) Az erdőterületek övezeteiben, valamint erdő művelési ágban nyilvántartott földterületen 5.000 m2-nél kisebb telek nem alakítható ki, de a telkek összevonhatók.

45. Az Ev jelű erdő övezet (véderdők területei)

71. § Az övezetben nem helyezhető el lakóépület és gazdasági célú épület sem. A véderdőben bármilyen építmény akkor helyezhető el, ha az, az erdőt védelmi rendeltetésének betöltésében nem zavarja.

46. Az ETk és Ett jelű erdő övezet (védett erdők területei)

72. § (1) Az övezet területei nem építhetők be. A védett erdőben a természetvédelmi rendeltetésének megfelelő építmény (megfigyelőhely, magasles, monitoring állomás) helyezhető el.

(2) Az övezethez tartozó ETk jelű Tájvédelmi Körzeten belüli erdőterületek, valamint egyéb természeti területen nőtt Ett jelű erdőterületek övezete a természetvédelmi kezelési tervüknek, illetve a külön jogszabályban meghatározott előírásoknak megfelelően tartandók fenn.

47. Az Eg jelű erdő övezet (gazdasági célú erdőterületek)

73. § (1) Az övezetben a beépíthető telek és a beépítés fő paraméterei az alábbiak:

a) A legkisebb beépíthető telek területe (m2) 100.000

b) Legnagyobb beépítettség terepszint felett (%) 0,5*

c) Legnagyobb épületmagasság (m) 5,0

(2) *Az egy telken elhelyezhető épületek összes bruttó földszinti alapterülete nem lehet nagyobb 500 m2-nél.

(3) Az övezetben az erdőgazdálkodás és a vadgazdálkodás gazdasági építményei helyezhetők el. A beépítési előírásoknak megfelelően a gazdasági és védelmi funkciók ellátásához szükséges erdészház és turisztikai funkció is építhető, amelyben legfeljebb két lakó rendeltetési egység létesíthető.

(4) Az erdőterületen épített épülethez tartozó terepszint alatti építmény, pince csak az épület alatti területen létesíthető.

(5) Az övezetben megadott legnagyobb épületmagasság értékét az erdő- és vadgazdasági tevékenységhez technológiai okokból szükséges toronyszerű építmények (erdei kilátó) legfeljebb háromszorosan haladhatják meg.

(6) Az övezetben a kötelező közművesítettség mértéke részleges, ha az épületek a csatornahálózatra nem köthetők rá, akkor zárt szennyvíztárolót vagy ártalmatlanítót kell létesíteni.

(7) Az övezetben az alábbi melléképítmények, létesítmények helyezhetők el:

a) közműcsatlakozási és közműpótló műtárgy

b) kerti építmények

c) hulladéktartály-tároló (legfeljebb 2,0 m-es belmagassággal)

d) szabadon álló és legfeljebb 6,0 m magas szélkerék, antennaoszlop, zászlótartó oszlop.

48. Az Ek jelű erdő övezet (közjóléti célú erdőterületek)

74. § (1) Az övezetben beépíthető legkisebb telek és a beépítés fő paramétereit az alábbi táblázat előírásai tartalmazzák:

a) A legkisebb beépíthető telek területe (m2) 50.000

b) Legnagyobb beépítettség terepszint felett (%) 0,2*

c) Legnagyobb épületmagasság (m) 4,5

(2) *Az egy telken elhelyezhető épületek összes bruttó földszinti alapterülete nem lehet nagyobb 800 m2-nél.

(3) Az övezetben az erdőgazdálkodás és a vadgazdálkodás gazdasági építményei mellett a beépítési előírásoknak megfelelően rekreációs funkciók ellátásához szükséges épület is létesíthető, amelyben legfeljebb két lakás, legfeljebb 20 turisztikai férőhely és vendéglátóegység is létesíthető.

(4) Az erdőterületen épített épülethez tartozó terepszint alatti építmény, pince csak az épület alatti területen létesíthető.

(5) Az övezetben megadott legnagyobb épületmagasság értékét az erdő- és vadgazdasági tevékenységhez technológiai okokból szükséges toronyszerű építmények (magasles) legfeljebb háromszorosan haladhatják meg.

(6) Az övezetben a kötelező közművesítettség mértéke részleges, ha az épületek a csatornahálózatra nem köthetők rá, akkor zárt szennyvíztárolót vagy ártalmatlanítót kell létesíteni.

(7) Az övezetben az alábbi melléképítmények, létesítmények helyezhetők el:

a) közműcsatlakozási és közműpótló műtárgy

b) kerti építmények

c) hulladéktartály-tároló (legfeljebb 2,0 m-es belmagassággal)

d) szabadon álló és legfeljebb 6,0 m magas szélkerék, antennaoszlop, zászlótartó oszlop.

49. A mezőgazdasági övezetek általános előírásai

75. § (1) A mezőgazdasági övezetek telkei a növénytermesztési, állattenyésztési tevékenységek területei, ezért a mezőgazdasági övezetekben elsősorban e mezőgazdasági tevékenységekkel kapcsolatos termékfeldolgozás és tárolás építményei helyezhetők el, valamint az övezeti előírásoknak megfelelően lakóépület is építhető.

(2) A külterületi önkormányzati utak (mező- és erdőgazdasági üzemi utak, dűlőutak) esetén az út telekhatárától mért 10-10 m-en belül épület, építmény nem helyezhető el, kivétel ez alól az Mk jelű kertes mezőgazdasági övezetek.

(3) A természeti értékvédelem alatt álló területeken levő mezőgazdasági területek földrészletei nem építhetők be, gyep (rét, legelő), erdő, mocsár, vízállás és nádas művelési ágú területeinek művelési ága nem változtatható meg.

(4) Az épületek földszinti padlószintje az eredeti terepszinthez képest legfeljebb 75 cm-rel nagyobb magasságban alakítható ki.

(5) A terepszint alatti építmény alapterülete, ha az övezeti előírások másként nem rendelkeznek, nem haladhatja meg a telek területének 1%-át.

(6) A mezőgazdasági terület övezeteiben a közművesítettség mértéke részleges. Ha a szennyvíz a közcsatornába nem vezethető, akkor zárt szennyvíztárolót kell kialakítani, vagy egyedi szennyvíztisztítást kell alkalmazni.

(7) A mezőgazdasági övezetek bármelyikébe eső, mezőgazdasági művelési ágban nyilvántartott terület igénybe vehető birtoktest összterületébe történő beszámításánál, függetlenül attól, hogy az övezetben birtokközpont kialakítása engedélyezett, vagy sem.

50. Az Mk jelű kertes mezőgazdasági övezet (szőlő-, gyümölcs- kertgazdálkodást és pihenést (hobbikertészkedést) szolgáló mezőgazdasági területek övezete)

76. § (1) Az övezetben létesíthető beépítés paramétereit az alábbi táblázat tartalmazza:

a) A legkisebb beépíthető telek területe (m2) 1.500

b) Legnagyobb beépítettség terepszint felett (%) 5,0

c) Legnagyobb épületmagasság (m) 4,0

(2) Az övezet a szőlő-, gyümölcs- kertgazdálkodást és pihenést (hobbikertészkedést) szolgáló mezőgazdasági területek övezete. Az övezetben telkenként egy gazdasági épület helyezhető el, amely ideiglenes tartózkodásra is alkalmas présház-, gyümölcs-, terménytároló lehet, továbbá elhelyezhető legfeljebb 60 m 2 alapterületű pince.

(3) A kialakítható és beépíthető új telek minimális szélessége 14 m.

(4) Az épületeket a telek határától legalább 3,0 m távolság biztosításával lehet elhelyezni.

(5) Az 1500 m2-nél kisebb területű meglévő telkeken a már meglévő beépítés fenntartható, felújítható, de további növelés (alapterület bővítés, emeletráépítés, tetőtérbeépítés) nem megengedett.

(6) Az övezetben az alábbi melléképítmények, létesítmények helyezhetők el:

a) közműcsatlakozási műtárgy és közműpótló műtárgy,

b) kerti építmények,

c) hulladéktartály-tároló (legfeljebb 2,0 m-es belmagassággal)

d) építménynek minősülő antennatartó szerkezet, zászlótartó oszlop.

51. Az Má-1 jelű általános mezőgazdasági övezet (árutermelő mezőgazdálkodást szolgáló építmények elhelyezését megengedő területek)

77. § (1) Az övezetben beépíthető legkisebb birtoktest és a létesíthető beépítés fő paramétereit az alábbi táblázat tartalmazza

a) A legkisebb beépíthető telek területe (m2) 10.000

b) Legnagyobb beépítettség terepszint felett (%) 1,0

c) Legnagyobb épületmagasság (m) 6,5

(2) Az övezetben a növénytermesztés, az állattenyésztés, a mezőgazdasági tevékenységekkel kapcsolatos szolgáltatás, termékfeldolgozás és tárolás építményei, valamint a beépítési előírásoknak megfelelően lakóépület helyezhető el. Lakóépület csak a gazdasági építménnyel egyidejűleg, vagy a mezőgazdálkodási célú épület használatba vétele után létesíthető. A kialakítható lakóépületben legfeljebb két lakás létesíthető.

(3) Az övezetben a beépítés feltételei a következők:

a) az övezetben a beépíthető és kialakítható földrészlet területe legalább 10.000 m 2 ( 1 ha ), szélessége legalább 20,0 m ,

b) a 720- 10.000 m 2 közötti területű telken csak a növénytermesztés célját szolgáló fóliasátor és földdel borított pince létesíthető,

c) a legalább 100.000 m 2 ( 10 ha ) területű telken annak legfeljebb 1 %-os beépítésével elhelyezhető a gazdasági épületeken kívül egy lakóépület is, önállóan, vagy a gazdasági épülettel egybeépítve,

d) a lakóépület alapterülete nem haladhatja meg a beépített alapterület 35%-át

e) az épületeket a telek határától legalább 10,0 m távolság biztosításával lehet elhelyezni.

(4) Az övezetben megadott legnagyobb épületmagasság értékét a mezőgazdasági tevékenységhez technológiai okokból szükséges üzemi építmények (silók) legfeljebb kétszeresen haladhatják meg.

(5) Az övezetben az alábbi melléképítmények, létesítmények helyezhetők el:

a) közműcsatlakozási és közműpótló műtárgy

b) kerti építmények

c) hulladéktartály-tároló (legfeljebb 2,0 m-es belmagassággal)

d) háztartási célú kemence, húsfüstölő, jégverem, zöldségverem

e) állatól, állatkifutó

f) trágyatároló, komposztáló

g) siló, ömlesztett anyag-, folyadék- és gáztároló

h) építménynek minősülő antennatartó szerkezet, zászlótartó oszlop.

(6) Az övezetben épület az adott telekkel határos út tengelyétől számított 10 m távolságon belül nem helyezhető el.

(7) A 10.000 m2-nél kisebb területű önálló telken, a már meglévő beépítés fenntartható, újjáépíthető, de további növelése (alapterület bővítés, emeletráépítés, tetőtérbeépítés lakás számára) nem létesíthető.

(8) Az övezet területének jellemzően nagytáblás művelésű földrészletein szórványjelleggel előforduló tanyák területe: udvarai, kertjei, épületei jelenlegi formájukban fenntarthatók, felújíthatók, a hagyományos lakó- és gazdasági célú hasznosítás mellett a tanyai turizmus és vendéglátás funkcióival is.

(9) Az övezeten belül azokon területeken helyezhető el az üzemi méretű/jellegű állattartáshoz szükséges gazdasági építmény, ahol azt a magasabbrendű jogszabályok és a település állattartásról szóló rendelete megengedi.

52. Az Má-t jelű tanyás területek övezete

78. § (1) Az övezetben a létesíthető beépítés fő paraméterei az alábbiak.

a) A legkisebb beépíthető telek területe (m2) 6.000

b) Legnagyobb beépítettség terepszint felett (%) 10,0

c) Legnagyobb épületmagasság (m) 4,5

(2) Az övezetben az intenzív üvegházas és fóliasátras növénytermesztés, a mezőgazdasági tevékenységekkel kapcsolatos szolgáltatás, termékfeldolgozás és tárolás építményei, valamint lakóépület helyezhető el. Lakóépület csak a gazdasági építménnyel egyidejűleg, vagy a mezőgazdálkodási célú épület használatba vétele után létesíthető. A lakóépületben legfeljebb két lakás létesíthető.

(3) Az övezetben lehetséges legfeljebb 10%-os beépíthetőség a gazdasági és lakóépületek együttes alapterülete, amelyen belül elhelyezhető az alapozással és közműellátással megépített üvegházas beépítés és az egyéb gazdasági épületek területe.

(4) Az övezetben az építmény elhelyezés egyéb feltételei a következők:

a) az övezetben a beépíthető és kialakítható földrészlet területe legalább 6.000 m2, szélessége legalább 20,0 m;

b) az 1.500 m2-nél kisebb telkek nem építhetők be;

c) a 1.500-6.000 m2 közötti területű telken csak a növénytermesztés célját szolgáló fóliasátor és földdel borított pince létesíthető,

d) a legalább 6.000 m2 területű telken elhelyezhetők a (2)–(3) bekezdés szerinti épületek, a telek legfeljebb 10 %-os beépítésével.

(5) A telek legalább 60%-át szabadföldi termesztést szolgáló zöldfelületként kell kialakítani és hasznosítani.

(6) A 6.000 m2-nél kisebb területű meglévő telkeken a már meglévő beépítés fenntartható, felújítható, de további növelése (alapterület bővítés, emeletráépítés, tetőtérbeépítés) nem megengedett.

53. Az Má-Tk és Má-tt jelű védett mezőgazdasági övezetek (beépítést nem megengedő, ökológiailag érzékeny területek)

79. § (1) A természet- és tájvédelmi területek mezőgazdasági övezeteit a védett természeti területek és a védetté nem nyilvánított természeti területek alkotják. A védett természeti területek külön országos vagy helyi rendelettel védetté nyilvánított területek: tájvédelmi körzethez tartozó és Natura2000, területek, helyi védettségű természetvédelmi területek, a természetvédelemről szóló törvény ereje által („ex lege”) védett természeti területek, továbbá az országos ökológiai hálózathoz tartozó területek.

(2) Az övezetekre vonatkozó általános előírások:

a) az övezetekben új épület, építmény csak a táj- és természetvédelem érdekében és a terület természeti állapotának fenntartása, a táj gondozása érdekében építhető,

b) a meglevő épületek a szintterület növelése nélkül felújíthatók, amennyiben funkciójuk a terület táj- és természetvédelmi rendeltetését nem zavarja,

c) az épületek földszintesek lehetnek,

d) toronyszerű építmény – kilátó kivételével – nem létesíthető,

e) az eredeti terepfelszínt megváltoztató beavatkozások – bányagödör, anyagnyerőhely, árok nyitás, hulladék lerakás, feltöltés, planírozás - nem végezhetők,

f) az övezetekben az épületmagasság legfeljebb 4,5 m,

g) az övezetekben beépíthető telekminimumot el nem érő területeken új épület nem létesíthető.

h) Az övezetekben szint alatti építmények, valamint távközlési magasépítmény, adótorony nem létesíthető.

(3) A Tápió – Hajta Vidéke Tájvédelmi Körzethez (TK) tartozó területek felhasználási és beépítési előírásait a TK Kezelési Terve rögzíti, ezek mellett a (2) bekezdés előírásai is betartandók.

(4) A TK területén levő Má-Tk mezőgazdasági övezetben csak a 10 ha-t meghaladó területek építhetők be legfeljebb 0,1 %-ban, az ennél kisebb területeken épület és építmény nem helyezhető el.

(5) A védett övezetek területén 10.000 m2-nél kisebb telkek nem alakíthatók ki, az azonos övezethez tartozó telkek összevonhatók.

54. A mezőgazdasági birtoktest és birtokközpont képzésére vonatkozó előírások

80. § (1) A mezőgazdasági területen belül legalább 10 ha mezőgazdasági termőföldterületből mezőgazdasági birtoktest alakítható ki. Ezek közül az egyik, legalább 1 ha területű földrészlet birtokközpontként alakítható ki legalább 500 m-re a beépítésre szánt terület határától.

(2) A mezőgazdasági területek Mk és Má-t övezetében birtokközpont nem alakítható, de az ezen övezetekben fekvő beépítetlen telkek a birtoktestbe beszámíthatók.

(3) A birtokközpontként kialakított telken az Má övezetekre meghatározott építmények a következő feltételekkel helyezhetők el:

a) a beépíthető telek (birtokközpont) területe legalább 10.000 m 2 ,

b) a beépítettség mértéke legfeljebb 15 %,

c) az épület épületmagassága legfeljebb 7,5 m ,

d) az épületeket a telekhatártól minimum 10,0 m távolságra lehet elhelyezni.

(4) A birtokközpont telkén a mezőgazdasági tevékenységhez kapcsolódó szállás jellegű épület, vendéglátó épület elhelyezhető.

55. A V jelű vízgazdálkodási övezet (a vízfolyások meder és part területe)

81. § (1) Az övezetbe a vízfolyások, tavak medre és partja, a vízműkutak területe, a vízbeszerzési, vízbázis területek és védőterületeik tartoznak. Az övezetben vízgazdálkodással kapcsolatos területhasználatnak megfelelő létesítmények, illetve sajátos építmények és műtárgyak helyezhetők el a külön jogszabályokban előírt védőtávolságok betartásával.

(2) A kisvízfolyások fenntartási sávja a külterületen csak gyepterületként alakítható ki. A természetszerű szakaszok ezen kívül nádasként, galériaerdőként is fenntarthatók.

(3) Külterületi vízfolyások, vizes élőhelyek esetén a partvonaltól számított 50 méteren belül új építmények elhelyezése - amennyiben arról külön jogszabály nem rendelkezik - tilos.

(4) A vízfolyások, vizes élőhelyek természetes és természetközeli állapotú (part)szakaszai melletti, a parttól számított 1000 méteren belüli területeken a vizekre és a vízben élő szervezetekre veszélyes vegyi anyagok (növényvédő szer, hulladék) kijuttatása, elhelyezése tilos.

(5) Vízgazdálkodási területen a vízgazdálkodás, vízkárelhárítás és - külön rendelkezés szerint meghatározott területeken - a horgászat építményei helyezhetők el, a terület legfeljebb 1%-án. Az épületek maximális épületmagassága 3,5 m.

(6) Vízfolyások partjától számított 6-6 m széles parti sávban csak olyan építmények helyezhetők el, amelyek a vízgazdálkodási szakfeladatok ellátását, a meder megközelítését nem akadályozzák.

56. Beépítésre nem szánt különleges területek (Kb) övezeteinek általános előírásai

82. § (1) A beépítésre nem szánt különleges területek övezeteibe a temetők (Kb-T), és a megújuló energia hasznosításra szolgáló terület (Kb-Me) tartozik.

(2) Az övezetekben a melléképítmények közül közműcsatlakozási és közműpótló műtárgy; hulladéktartály-tároló; épülettől különálló építménynek minősülő kirakatszekrény; kerti építmény; építménynek minősülő antennatartó szerkezet, zászlótartó oszlop helyezhetők el.

57. A Kb-T jelű temető övezet

83. § (1) Az övezet főbb építési paraméterei:

a) Az építési telek legkisebb területe (m2) 50.000

b) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 10

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 5

d) A terepszint alatti beépítettség helye építési helyen belül

e) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 5,5

f) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság temetőkápolna esetén (m) 10

g) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 70

(2) Az övezetekben a temető és a funkciójával összhangban lévő épület, építmény helyezhető el.

(3) A meglevő temető védőtávolsága 20 m. A védőtávolság a szomszédos területek már meglévő beépítése esetén a következőképpen értendő: a temető területén belül a telekhatártól számított 10 méter széles belső védőtávolság, amelyen belül csak urnás temetés folytatható. A temető védőövezetének a temető telkébe eső részén hagyományos temetés nem folytatható. A telekhatártól számított 10 m széles sávot növényzettel fedetten kell kialakítani.

(4) A temetők határától számított 50 m-en belül gazdasági és haszonállattartás céljára szolgáló építmények, valamint az első vízadó rétegre telepített kutak nem létesíthetők.

(5) Az övezetekben elhelyezhető melléképítmények, létesítmények a következők:

a) közműcsatlakozási és közműpótló műtárgy

b) kerti építmény

c) hulladéktartály-tároló (legfeljebb 2,0 m-es belmagassággal)

d) építménynek minősülő antennatartó szerkezet, zászlótartó oszlop.

58. A Kb-Me jelű megújuló energia övezet

84. § (1) A Kb-Me jelű övezet előírásai:

a) A kialakítható építési telek legkisebb területe (m2) 10.000

b) A beépítésnél alkalmazható terepszint feletti legnagyobb beépítettség (%) 5

c) A beépítésnél alkalmazható terepszint alatti legnagyobb beépítettség (%): 5

d) A beépítésnél alkalmazható legnagyobb épületmagasság (m) 6,0

e) A beépítésnél alkalmazható legkisebb zöldfelületi arány (%) 40

(2) Az övezetben alternatív energiaforrásokat hasznosító telep építményei helyezhetők el.

(3) Az övezetben elhelyezhető melléképítmények és létesítmények a következők:

a) közműcsatlakozási és közműpótló műtárgy,

b) hulladéktartály-tároló (legfeljebb 2,0 m-es belmagassággal)

c) ömlesztett anyag-, folyadék- és gáztároló,

d) építménynek minősülő antennatartó szerkezet, zászlótartó oszlop, szélkerék,

e) a megújuló energia hasznosításához szükséges egyéb speciális építmények (szoláris energiahasznosító blokk, szélturbina, geotermikus energiahasznosító létesítmények).

(4) Az övezetben a Tápió-Hajta vidéke Tájvédelmi körzet felőli oldalra takarófásítás telepítendő.

59. A természetközeli területek (Tk) előírásai

85. § (1) A természetközeli területek övezetébe a tájvédelmi körzet fokozottan védett területei és ex lege védelem alatt álló lápterület és szikes tavak területe tartozik, használatuk ennek megfelelően biztosítandó, a vonatkozó kezelési és fenntartási terv szerint.

(2) Az övezetben épület és egyéb építmény nem helyezhető el, zöldfelületi fedettsége a kialakult állapotnak megfelelően tartandó fenn.

IX. CÍM

Záró rendelkezések

86. § Ez a rendelet 2021. augusztus 1-jén lép hatályba.

3. melléklet

1. ORSZÁGOS VÉDETTSÉGŰ ÉPÜLETEK

törzsszám

azonosító

cím

név

Helyrajzi szám

7115

7148

Szabadság tér

Római katolikus templom

2152

7116

7149

Szabadság tér 5.

Nepomuki Szent János-szobor

2151/4

7117

7150

Szabadság tér

Mária-szobor

2151/3

7118

7151

Szabadság tér 5.

Szentháromság-szobor

2151/4

7119

7147

Dózsa György u. Temető

Szent Kereszt-kápolna, volt Keglevich sírkápolna

2282/79

2. MŰEMLÉKI KÖRNYEZETEK:

törzsszám

azonosító

név

Helyrajzi szám

7115

29265

Római katolikus templom ex-lege műemléki környezete

2/1, 2069, 2070/1, 2149/2, 2151/1, 2151/3, 2151/4, 2153, 2156/1, 3, 3197, 2149/1, 2086, 1916

7116

29266

Nepomuki Szent János-szobor ex-lege műemléki környezete

1/1, 1912, 2/1, 2069, 2070/1, 2086, 2149/1, 2149/2, 2150, 2151/1, 2151/3, 2152, 2246, 3, 3197, 3493/1, 4, 2068, 2156/2, 2155/1, 3493/2

7117

29267

Mária-szobor ex-lege műemléki környezete

1/1, 2068, 2069, 2070/1, 2086, 2149/1, 2150, 2151/1, 2151/4, 2152, 2153, 2155/1, 2156/1, 2156/2, 3, 3197, 3488/1, 3488/2, 3493/1, 3493/2, 4, 3492, 211, 2120, 163/41, 109, 110, 2157, 2158/6

7118

29268

Szentháromság-szobor ex-lege műemléki környezete

1/1, 1912, 2/1, 2068, 2069, 2070/1, 2086, 2149/1, 2149/2, 2150, 2151/1, 2151/3, 2152, 2155/1, 2156/2, 2246, 3, 3197, 3493/1, 3493/2, 4

7119

29295

Szent Kereszt-kápolna, volt Keglevich sírkápolna ex-lege műemléki környezete

2283, 2284, 2285/2, 2285/3, 2287/1, 2287/2, 2288, 2289, 2290/1, 2290/2, 2291, 2292, 2299/1, 2297, 2209, 2210, 2211, 1646, 2304, 2414, 2416/1, 2416/3, 2416/4, 2417, 2418, 2422, 2423, 2485/1, 2485/2, 2516/2, 2504/1, 3507, 3510, 3508, 2281, 2274/2, 2273/4, 2271, 2270, 2267, 2266, 2257/2, 2257/3, 2253/20, 2253/15, 2253/2, 2253/3, 2253/4, 2282/80, 2282/81, 2282/83, 2282/84, 2282/85, 2282/86, 2282/87, 2282/88, 2282/89, 2282/90, 2282/91, 2282/92, 2282/93, 2282/94, 2282/95, 2282/96, 2282/97, 2282/98, 2282/99, 2282/100, 2282/101, 2282/102, 2282/103, 2282/104, 2282/105, 2282/106, 2282/107, 2282/108, 2282/109, 2282/62, 2282/63, 2282/64, 2282/65, 2282/66, 2282/67, 2282/68, 2282/69, 2282/70, 2282/71, 2282/82, 2282/72, 2282/73, 2282/74, 2282/75, 2282/76, 2282/55, 2282/56, 2282/57, 2282/58, 2282/59, 2282/60, 2282/61, 2282/53, 2282/54, 2282/21, 2282/22, 2282/23, 2282/24, 2282/25, 2282/26, 2282/27, 2282/28, 2282/29, 2282/30, 2282/32, 2282/33, 2282/34, 2282/35, 2282/36, 2282/37, 2282/38, 2282/39, 2282/40, 2282/41, 2282/42, 2282/43, 2282/44, 2282/45, 2282/46, 2282/47, 2282/48, 2282/49, 2282/50, 2282/51, 2282/77, 2424, 2425, 2426, 2456, 2484, 2246

4. melléklet

Azonosított régészeti lelőhelyek Nagykáta területén:

azo-nosító

lelőhely
száma

név

Helyrajzi szám

59541

7

Nagy-Patkó

057/1, 058/1, 061/2, 061/4, 061/5, 068, 060, 0290

60272

1

Felsőegreskáta, Határ-dűlő

0449/54, 0449/55, 0449/56, 0449/57, 0449/58

60273

2

Felsőegreskáta, Határ-dűlő II.

0449/48, 0449/49, 0449/50, 0449/51, 0449/52, 0592/3, 0484/15, 0449/60, 0449/43, 0449/44, 0449/45, 0449/47, 0449/46

60276

3

Felsőegreskáta, Határ-dűlő III.

0484/15, 0449/60, 0449/39, 0449/40, 0449/41, 0484/16

60278

4

Felsőegreskáta, Határ-dűlő IV.

0449/29, 0449/30, 0449/31, 0449/32, 0449/33, 0449/34, 0481

60280

5

Felső-földek I.

0470/25, 0470/26, 0470/27, 0470/28, 0470/29, 0470/30, 0470/31, 0470/32, 0470/33, 0470/34, 0470/35, 0473/39, 0473/40, 0473/41, 0473/42, 0473/43, 0473/44, 0473/45, 0473/46, 0473/47, 0473/48, 0473/49, 0466/4, 0474, 0475/34, 0475/35, 0475/36, 0475/37, 0475/38, 0475/39, 0475/29, 0475/30, 0470/36, 0470/37, 0470/38, 0470/39, 0450, 0473/38, 0473/37, 0475/33, 0475/32, 0475/31, 0141/6, 0141/11, 0141/10, 0146/2, 0141/8

60281

6

Szőlő-hegy

0453/30, 0453/31, 0453/32, 0453/33, 0453/34, 0453/35, 0453/36, 0453/37, 0453/38, 0453/39, 0453/40, 0453/41, 0453/42, 0453/45, 0453/44, 0453/43

60283

7

Felső-földek II.

0467/63, 0467/64, 0467/65, 0467/66, 0467/67, 0467/68, 0467/69, 0469/1, 0469/55, 0469/56, 0469/57, 0469/58, 0469/59, 0469/60, 0469/61, 0469/62, 0469/63, 0469/64, 0469/65, 0469/66, 0469/67, 0469/68, 0469/69, 0469/70, 0469/71, 0469/72, 0469/73, 0469/74, 0469/75, 0469/76, 0469/77, 0469/78, 0469/79, 0469/80, 0469/81, 0469/82, 0469/83, 0470/21, 0470/22, 0470/23, 0470/24, 0470/25, 0467/60, 0467/61, 0467/62, 0469/54, 0469/53

60287

8

Felső-földek III.

0470/13, 0470/14, 0470/15, 0470/12

60295

9

Felsőegreskáta, Szomjas-dűlő I.

0512/8, 0513/10, 0517/1, 0518, 0511

60298

10

Felsőegreskáta, Szomjas-dűlő II.

0523/2, 0523/3, 0523/7, 0523/10, 0523/11, 0525/5, 0525/6, 0518, 0519, 0523/8, 0525/4

60299

11

Felsőegreskáta, Fehér-tó

0498/39, 0501/13, 0501/14, 0501/15, 0513/7, 0513/12, 0514, 0499, 0513/11, 0512/6, 0512/7, 0512/4, 0498/17, 0498/42, 0508/2, 0498/40

60306

12

Felsőegreskáta, Fehér-tó, Fülöp-tanya

0497, 0559/4, 0498/38, 0559/3, 0559/2

60311

13

Felsőegreskáta, Felsőegreskátai iskola

0494, 0495/76, 0495/77, 0493/16, 0493/15, 0493/18, 0493/17, 0493/14

60317

14

Felsőegreskáta, Fehér-tói-dűlő, Lénárt-tanya

0498/22

60341

15

Felsőegreskáta, Jakab-rét, Barát-tanya

0494, 0495/16, 0495/37, 0495/47, 0495/39, 0493/10, 0493/11, 0493/22, 0493/23, 0495/67, 0495/64, 0495/59, 0495/61, 0495/62, 0495/63, 0495/66, 0495/38

60342

16

Felsőegreskáta, Agyagásó, Kozák-tanya

0488/31, 0488/32, 0491/17, 0491/19, 0490

60343

17

Felsőegreskáta, Agyagásó, Fehér-tói-dűlő

0491/35, 0491/37, 0492, 0495/6, 0495/49, 0498/11, 0499, 0500/4, 0503, 0495/77, 0500/3

60345

18

Felsőegreskáta, Sós-tavak I.

0527/43, 0528/17

60346

19

Felsőegreskáta, Sós-tavak II.

0528/7, 0528/14, 0528/15, 0528/16, 0528/17, 0553/9, 0553/4

60347

20

Felsőegreskáta I.

0476/7, 0476/8, 0477, 0478/2, 0478/3, 0478/5, 0486/3, 0486/5, 0486/10, 0486/8, 0486/13, 0486/14, 0486/15, 0486/16, 0486/17, 0486/18, 0486/19, 0486/20, 0486/21, 0486/23, 0486/24, 0466/4, 0488/18, 0476/6, 0488/22, 0488/21, 0493/20, 0487, 0493/17, 0479, 0486/2, 0493/3, 0493/13, 0493/19, 0493/4, 0488/13, 0488/14, 0488/15, 0488/16, 0488/17, 0488/19, 0488/20

60351

21

Felsőegreskáta, Jakab-rét

0484/29, 0484/28

58388

22

Volt egreskátai Keglevich birtok

0494, 0495/53, 0495/54, 0495/56, 0493/58, 0497, 0493/2, 0493/9, 0493/30, 0493/31, 0493/33, 0536/4, 0583/4, 0583/5, 0583/6, 0583/7, 0583/8, 0588/1, 0588/2, 0588/3, 0588/4, 0588/5, 0588/6, 0588/7, 0588/8, 0588/9, 0588/10, 0588/11, 0588/12, 0588/13, 0591/1, 0591/2, 0591/3, 0591/13, 0591/15, 0591/23, 0591/24, 0592/1, 0536/1, 0583/19, 0495/57, 0495/58, 0591/38, 0590/24, 0591/37, 0493/28, 0484/18, 0487, 0484/19, 0484/20, 0493/8, 0493/32, 0495/29

60354

23

Felsőegreskáta, Tsz. major

0591/19, 0589

60360

24

Rekeszi-dűlő

0475/23, 0475/24, 0475/25, 0475/26, 0475/27, 0475/28, 0475/29, 0475/30, 0475/21, 0475/22

60361

25

Felsőegreskáta, Sós-tavak III.

0553/8, 0553/10, 0553/11, 0553/9, 0552, 0551/16, 0531

60363

26

Felsőegreskáta, Sós-tavak IV.

0552, 0553/9, 0551/16

60364

27

Felsőegreskáta, Szentgyörgyi-határ

0551/16

60365

28

Alsóegreskáta I.

0537/4, 0537/31, 0537/33

60366

29

Felsőegreskáta, Maszlag-tanya

0551/14

60369

30

Felsőegreskáta, Kodor-tanya

0563/13, 0567/2, 0536/8

60370

31

Felsőegreskáta II.

0561/2, 0561/1

60372

32

Alsóegreskáta, Kismajori-tanyák

0544/73

60377

33

Alsóegreskáta, Benke-, Barát-tanya

0541/18, 0541/19, 0541/20, 0541/21, 0544/3, 0544/4, 0544/75, 0544/76, 0544/77, 0544/78, 0544/79, 0544/80, 0544/81, 0544/82, 0544/83, 0544/84, 0544/85, 0544/86, 0544/87, 0544/89, 0543/1, 0543/4, 0544/5, 0544/17, 0544/28, 0544/30, 0544/32, 0544/33, 0544/34, 0544/43, 0544/44, 0544/45, 0544/46, 0544/47, 0544/48, 0544/49, 0544/50, 0544/51, 0544/52, 0544/53, 0544/54, 0544/55, 0544/56, 0544/57, 0544/58, 0544/59, 0544/60, 0544/61, 0544/62, 0544/63, 0544/64, 0544/65, 0544/66, 0544/67, 0544/68, 0544/69, 0544/70, 0544/71, 0544/72, 0544/74, 0544/104, 0544/106, 0544/111, 0573/7, 0543/2, 0544/26, 0544/35, 0571/2, 0544/31, 0544/25

60379

34

Erek-köze I.

0301/26

60382

35

Alsóegreskáta II.

0539/6

60387

36

Alsóegreskáta, Kovács D.-tanya

0537/2, 0537/5, 0537/6, 0537/21, 0537/22, 0537/23, 0537/24, 0537/27, 0537/30, 0537/32, 0537/40, 0537/45, 0537/47, 0537/48, 0537/31, 0537/18, 0537/26, 0537/28, 0537/29, 0537/39, 0537/38, 0537/25

60389

37

Alsóegreskáta III.

0541/10, 0541/16, 0541/17, 0541/18, 0541/19, 0541/20, 0541/26

60390

38

Alsóegreskáta IV.

0544/103

39488

39

Meggyeshalom

0544/78, 0544/79, 0544/98, 0544/99, 0544/100, 0544/80, 0544/96, 0544/95, 0544/97, 0544/92, 0544/93, 0544/94, 0544/91, 0544/15

39489

40

Hármashatár

0574, 0575, 0542/7

60394

41

Erek-köze, Szarvas K.-tanya

0308/1, 0308/2, 0300, 0542/4, 0542/6, 0542/7

60397

42

Alsóegreskáta V.

0537/18

60417

43

Erek-köze, Meggyes-halom

0315/1, 0315/2, 0316, 0317/1, 0317/2, 0319

60420

44

Nyék-rétje, Oláh- és Maró-tanya

0350/2, 0350/3, 0350/11, 0350/12, 0350/13

60423

45

Erek-köze II.

0301/26, 0302, 0303/36, 0303/33, 0301/29, 0303/32

60425

46

Erek-köze III.

0301/26

60427

47

Erek-köze IV.

0301/26, 0302, 0303/32

60439

48

Erek-köze, Kőhatár

0294, 0296/5, 0296/6, 0296/7, 0296/9, 0297, 0301/9, 0301/12, 0301/15, 0301/16, 0301/18, 0301/23, 0301/24, 0301/25, 0300, 0301/26, 0301/22, 0767, 0301/19, 0296/8, 0301/17

60441

49

Erek-köze, Velkei-tanya

0311/6, 0311/13, 0311/14, 0311/15, 0311/4

60445

50

Erek-köze V.

0311/16

60447

51

Erek-köze, Német-tanya

0303/28, 0303/45

60454

52

Erek-köze, Hajzer-tanya I.

0302, 0303/42, 0303/43, 0303/44, 0301/22, 0303/26

60456

53

Erek-köze, Besenyi-tanya

0301/7, 0301/8, 0301/20, 0301/22, 0302, 0301/25

60458

54

Erek-köze, Hajzer-tanya II.

0296/3, 0296/4, 0296/9

60460

55

Erek-köze, Pozsonyi-tanya

0293/1, 0295, 0296/2, 0296/9

60463

56

Erek-köze, Kövér-tanya

0292, 0293/1, 0293/3, 0293/4, 0293/5, 0296/9, 0303/6, 0303/24, 0303/26, 0303/42, 0294, 0296/3, 0295, 0291, 0309/1

60470

57

Erek-köze, Bodzás-halom

0289/5, 0289/7, 0291, 0311/2, 0311/3, 0311/5, 0311/17, 0311/18, 0311/19, 0311/20, 0311/14, 0311/15

60475

58

Erek-köze VI.

0303/46, 0309/1, 0311/18

60490

59

Erek-köze, Kuba-sziget

0298/8, 0289/8

60876

60

Felsőegreskáta, Fehér-tói-dűlő I.

0501/20

60501

61

Erek-köze VII.

0291, 0311/7, 0311/8, 0311/9, 0311/10, 0311/11, 0312, 0318

60503

62

Nyék-rétje, Pozsonyi-tanya

0268, 0325/1, 0339/1, 0339/2, 0327

60504

63

Töviskes-hegy

0417/1, 0417/2, 0417/3, 0417/4, 0417/5, 0417/6, 0417/7, 0417/8, 0417/9, 0417/10, 0417/11, 0417/12, 0417/13, 0417/14, 0417/15, 0417/16, 0417/17, 0417/18, 0426/2, 0412/9

60511

64

Töviskeshegyi-dűlő I.

0414/37, 0414/38, 0414/39, 0414/40, 0414/41, 0414/42, 0414/43, 0414/44, 0414/45, 0414/46, 0414/47, 0414/48, 0414/49, 0414/50, 0414/51, 0414/52, 0414/53, 0414/54, 0414/55, 0414/56, 0414/57, 0414/58, 0414/59, 0413

58389

65

Disznószögi-dűlő, Koncz P.-tanya

0375/2, 0375/3, 0375/7

60514

66

Horgaséri-dűlő I.

0400/28, 0400/29, 0400/30, 0400/31, 0400/32, 0399/3, 0401

60517

67

Horgaséri-dűlő II.

0400/24, 0400/25, 0400/26, 0400/27, 0400/28, 0400/33, 0400/34, 0400/29

60518

68

Horgaséri-dűlő, Marton-tanya

0400/4, 0400/35, 0400/36

60519

69

Csőszökkúti-dűlő I.

0387/7, 0387/8

60522

70

Horgaséri-dűlő, Molnár-tanya

0395/5

60525

71

Horgaséri-dűlő III.

0372/2, 0372/3, 0345

60529

72

Gólya-halom

0275/1, 0275/2

60534

73

Töviskeshegyi-dűlő, Varga-tanya

0412/7, 0583/24, 0421, 0422/3, 0423/2, 0422/2

60536

74

Alsóegreskáta VI.

0583/9, 0583/11

60541

75

Alsóegreskáta VII.

0580/1, 0580/2, 0580/3, 0580/4, 0580/5, 0580/6, 0581, 0582/5, 0582/6, 0582/7

39483

76

Kender-halom

0261/5, 0261/6, 0261/7, 0261/8, 0261/9, 0261/10, 0387/3, 0387/4, 0387/5, 0387/6, 0387/7, 0387/8, 0389, 0414/12, 0414/13, 0414/14, 0414/15, 0414/16, 0414/17, 0414/18, 0414/19, 0433/10, 0433/11, 0433/12, 0433/13, 0433/14, 0433/15, 0261/11, 0415, 0390, 0388, 0414/9, 0414/10, 0414/11, 0433/9

60548

77

Felsőegreskáta, Agyagásó, Balogh-tanya

0491/3, 0491/21, 0491/23, 0491/24, 087/11, 087/9, 0491/4, 087/12, 087/13, 087/14

60551

78

Felsőegreskáta, Fehér-tói-dűlő II.

0501/7, 0501/8, 0501/45, 0501/46, 0501/47, 0501/48, 0501/49

60555

79

Szőlő-hegyi-dűlő

0454/48, 0454/49, 0454/50, 0454/51, 0455/5, 0455/6, 0455/7, 0455/8, 0455/9, 0467/4, 0467/5, 0467/8, 0458/1, 0455/13, 0455/12, 0455/41, 0455/40, 0455/39, 0455/10, 0454/2

60558

80

Újszőlők, Rizling u.

0462/7, 0462/33, 0462/34, 0462/35, 0462/37, 0462/38, 0610/2, 4017, 4019/3, 4020/2, 4022/2, 4022/3, 4024/1, 4028/2, 4030, 4032, 4033/2, 4033/8, 4036/3, 4038/4, 4038/5, 4039/5, 4040/4, 4040/3, 4039/6, 4038/6, 4026/2, 4027/3, 4028/5, 4031/2, 4036/4, 4016/8, 4016/9, 4025/3, 4025/4, 4019/4, 4026/3, 4027/4, 4028/3, 4029/4, 4031/1, 4033/1, 4033/9, 0464/18, 0610/4, 0464/2

60561

81

Nagykáta 81. lelőhely

0462/13, 0462/24, 0462/25, 0462/27, 0462/28, 0462/30, 0462/31, 0462/47, 3142, 3140, 3141, 0462/12, 0462/29

60563

82

Újszőlők, Leander u. I.

4106/2, 4107, 4108, 4116/3, 4117/3, 4120/3, 4114/2

60566

83

Újszőlők, Leander u. II.

4162, 4164, 4118, 2597, 4155, 4156/2, 4156/3

60575

84

Újszőlők, Leander u. III.

4181, 4182, 4180

60580

85

István király u. 118.

4162, 4164, 4159, 4169, 4170, 0618/10, 3502/10, 3502/11, 3502/12, 3502/13, 3502/14, 2566, 3502/19, 3502/18, 3502/17, 3502/16, 3502/15, 2567, 0618/13

60582

86

Tápiói-dűlő I.

040/5, 040/7, 040/8, 040/9, 040/12, 040/13, 040/14

60584

87

Tápiói-dűlő II.

040/9

60586

88

Alsófekete-erdő, Tápiói-dűlő I.

0133/95, 0133/104, 0133/105

60587

89

Alsófekete-erdő, Tápiói-dűlő II.

0133/117, 0133/118, 0133/101, 0133/103

60589

90

Alsófeketeerdő

0133/144, 0133/145, 0133/146, 0133/147, 0133/148, 0133/150, 0133/151

60593

91

Alsófeketeerdő, Zsellér-legelő

0197/7, 0197/10, 0192/5, 0192/4

60595

92

Alsófeketeerdei-tanyák I.

0133/133, 0133/134, 0132/8, 0126/1, 0132/7, 0168/1, 0133/141, 0184/3

60596

93

Túlsó-páskom, Kodó-tanya

0198/25, 0198/28, 0198/10

60597

94

Túlsó-páskom, Dognai-tanya

0198/19

60599

95

Túlsó-páskom

0198/16

60602

96

Felső-földek IV.

0467/36, 0467/37, 0467/38, 0467/39, 0467/40, 0467/41, 0467/42, 0467/43, 0467/44, 0467/45, 0467/46, 0467/47, 0467/48, 0467/49, 0467/50, 0467/51, 0467/52, 0467/53, 0467/54, 0467/55, 0467/56, 0467/57, 0467/58, 0467/59, 0467/60, 0467/61, 0467/62, 0467/63, 0607/13, 0607/14, 0607/15, 0607/16, 0607/20, 0607/21, 0607/22, 0607/23, 0607/24, 0607/25, 0607/26, 0607/27, 0607/28, 0607/29, 0607/30, 0607/40, 0607/43, 0607/57, 0607/51, 0607/41, 0607/4, 0607/52, 0607/53, 0607/45, 0607/46, 0607/50, 0607/3, 0607/31, 0607/44, 0607/36, 0607/35, 0607/34, 0607/33, 0607/32

60603

97

Alsó- és Felsőegreskáta

0534/20, 0537/35, 0537/41, 0534/10, 0534/44, 0536/1

60611

98

Felsőegreskáta, Szomjas-dűlő III.

0520

60612

99

Felsőegreskáta, Szomjas-dűlő IV.

0520

60613

100

Felsőegreskáta, Szomjas-dűlő V.

0521, 0522

60614

101

Felsőegreskáta, Szomjas-dűlő VI.

0521

60616

102

Felsőegreskáta, Szomjas-dűlő VII.

0522

60632

103

Felsőegreskáta III.

0488/18, 0488/29, 0488/30, 0488/33

60635

104

Felsőegreskáta, Morvai-tanya

0488/23

60637

105

Felsőegreskáta, Besenyi-tanya

0534/32, 0534/6, 0534/33

60638

106

Erek-köze

0311/14

60639

107

Erek-köze, Erekközi iskola

0303/36, 0303/37, 0303/38, 0303/40, 0311/10, 0309/2

60641

108

Erek-köze, Rédei-tanya

0309/3, 0309/41, 0310/1, 0310/3, 0311/7, 0318

60642

109

Erek-köze IX.

0301/34

60644

110

Erek-köze X.

0301/2, 0301/33

60652

111

Erek-köze XI.

0301/34

60657

112

Erek-köze XII.

0301/33, 0301/32, 0300

60661

113

Erek-köze, Oláh-tanya

0301/3, 0301/27, 0301/30, 0301/31, 0301/33

60665

114

Erek-köze, Szarvas-tanya

0301/31, 0301/33

60668

115

Erek-köze XIII.

0300, 0301/26

60671

116

Erek-köze XIV.

0303/28

60677

117

Öregszőlők I.

4927/3, 4927/4, 4927/5, 4927/6, 4927/7, 4927/8, 4937/1, 4937/2, 4941, 4942/1, 4942/3, 4942/4, 4945, 0626/7, 4939/2, 4943/1

60680

118

Öregszőlők II.

4998/3, 4994, 4995, 4999/1

60683

119

Kis köz 2., 4.

3627, 3628, 3629, 3631/1, 3631/2, 3655/4, 3559/2, 3559/1, 3630/1

60685

120

Erek-köze, Bodzáshalmi-dűlő I.

0289/5, 0289/7

60691

121

Erek-köze, Bodzáshalmi-dűlő II.

0268, 0286/1, 0288, 0289/7

60693

122

Felsőegreskáta, Agyagásó

0491/35

60695

123

Felsőegreskáta IV.

0563/8, 0563/3, 0563/4, 0563/5

60702

124

Felsőegreskáta V.

0563/5, 0563/6

60710

125

Felsőegreskáta VI.

0563/7, 0563/8, 0591/19, 0589, 0536/6, 0536/2, 0536/1

60712

126

Horgaséri-dűlő, Baranyai-tanya

0400/13, 0400/14, 0400/15, 0400/16, 0400/17, 0400/18, 0400/19, 0400/20, 0400/21

60716

127

Sokasi-legelő

0242/24, 0245/14, 0245/22

60720

128

Vasút u.

4958, 4959

60722

129

Kázmér u.

2505, 0621/3

60724

130

Kenderföldek

0618/10, 0618/11, 0621/7

60726

131

Ráadás, Sokasi-, Keményúti-dűlő

0242/43, 0242/44, 0250/2, 0250/3, 0258/66, 0258/67, 0258/68, 0258/73, 0258/74, 0258/75, 0258/76, 0258/77, 0258/34, 0258/35, 0258/38, 0258/39, 0258/40, 0258/41, 0258/42, 0258/43, 0258/44, 0258/45, 0258/46, 0259, 0261/4, 0261/6, 0261/7, 0261/8, 0261/9, 0261/10, 0261/11, 0261/12, 0261/13, 0261/14, 0261/15, 0261/16, 0261/17, 0261/18, 0261/19, 0261/20, 0261/21, 0261/44, 0261/45, 0261/46, 0261/47, 0258/37, 0258/72, 0258/2, 0258/69, 0258/70, 0258/71, 0388, 0252, 0258/80, 0258/78, 0258/49, 0258/4, 0258/18, 0258/53, 0258/52, 0258/79, 0256/101, 0256/213, 0256/212, 0256/171, 0256/207, 0256/203, 0256/43, 0256/145, 0250/4, 0261/2, 0261/3, 0256/94, 0256/211, 0256/151, 0256/150, 0256/149, 0256/3, 6001/1, 6001/2, 0253/15, 0253/16, 0253/17, 0253/18, 0253/19, 0253/21, 0253/22, 0253/23, 0253/24, 0253/25, 0253/26, 0253/27, 0253/28, 0253/29, 0253/30, 0253/31, 0253/32, 0253/33, 0253/34, 0253/35, 0253/37, 0253/38, 0256/6, 0256/16, 0256/19, 0256/29, 0256/30, 0256/33, 0256/35, 0256/48, 0256/54, 0256/55, 0256/56, 0256/63, 0256/69, 0256/70, 0256/71, 0256/75, 0256/76, 0256/77, 0256/89, 0256/99, 0256/113, 0256/114, 0256/115, 0256/116, 0256/139, 0256/140, 0256/141, 0256/142, 0256/147, 0256/152, 0256/153, 0256/154, 0256/159, 0256/160, 0256/161, 0256/164, 0256/165, 0256/168, 0256/170, 0256/172, 0256/173, 0256/175, 0256/176, 0256/177, 0256/178, 0256/179, 0256/181, 0256/182, 0256/183, 0256/185, 0256/186, 0256/188, 0256/189, 0256/190, 0256/191, 0256/192, 0256/193, 0256/194, 0256/195, 0256/196, 0256/197, 0256/198, 0256/199, 0256/202, 0256/204, 0256/205, 0256/206, 0257, 0258/1, 0258/10, 0258/11, 0258/12, 0258/13, 0258/14, 0258/15, 0258/25, 0258/50, 0258/55, 0258/56, 0258/59, 0258/60, 0258/61, 0258/62, 0258/63, 0258/64, 0258/65

60728

132

Kis-kúti-dűlő I.

0439/1, 0439/4, 0439/5, 0439/6, 0439/7, 0439/17, 0439/31, 0439/33, 0439/34, 0439/68, 0439/69, 0439/70, 0439/71, 0439/72, 0439/73, 0439/74, 0439/75, 0439/76

60730

133

Kis-kúti-dűlő, Töviskeshegyi-dűlő

0433/37, 0433/38, 0433/39, 0433/40, 0433/41, 0433/42, 0433/46, 0433/47, 0433/48, 0433/49, 0433/50, 0433/51, 0433/52, 0433/53, 0433/54, 0433/55, 0433/56, 0433/57, 0434/2, 0435/8, 0435/9, 0435/14, 0435/15, 0435/16, 0435/17, 0435/18, 0435/19, 0435/111, 0435/112, 0435/7, 0433/36, 0435/13

60732

134

Töviskeshegyi-dűlő II.

0414/64, 0414/65

60734

135

Töviskeshegyi-dűlő III.

0414/29, 0414/30, 0414/31, 0414/32, 0414/33, 0414/34, 0415, 0433/30, 0433/31, 0433/32, 0433/34, 0433/44, 0433/45

60736

136

Töviskeshegyi-dűlő, Dacsúr-tanya

0387/3, 0389, 0390, 0414/22, 0414/23, 0414/24, 0414/25, 0414/26, 0414/27, 0414/28, 0415, 0433/22, 0433/23, 0433/24, 0433/25, 0433/26, 0433/27, 0433/28, 0414/21, 0393/2, 0414/7

60738

137

Sokasi-legelő, Gazdag-páskom I.

0245/13

60740

138

Keményúti-dűlő I.

0248/43, 0250/9, 0250/11, 0250/12, 0250/13, 0250/14, 0250/15, 0250/16, 0250/17, 0250/18, 0250/19, 0250/20, 0250/21, 0250/22, 0250/23, 0250/24, 0251/1, 0260/1, 0261/24, 0261/25, 0261/26, 0261/27, 0261/28, 0261/34, 0261/35, 0377, 0379/3, 0379/4, 0381/1, 0382, 0383/2, 0261/29, 0261/30, 0261/31, 0261/32, 0261/33, 0381/35, 0381/34, 0381/33, 0381/32, 0381/31, 0249/2, 0250/25, 0381/36

60742

139

Csőszökkúti-dűlő II.

0375/1, 0376, 0379/1, 0380/3, 0381/1, 0381/24, 0381/8, 0381/23, 0381/22, 0381/21, 0263, 0381/16, 0381/15, 0381/14, 0381/13, 0381/12, 0381/11, 0381/10, 0381/9, 0381/17, 0381/18, 0381/19, 0381/25, 0381/20, 0375/5, 0375/4

60746

140

Csőszökkúti-dűlő III.

0250/30, 0250/31, 0250/32, 0250/33, 0250/34, 0250/35, 0250/36, 0250/37, 0250/38, 0250/39, 0250/40, 0250/41, 0250/42, 0250/43, 0250/44, 0250/45, 0250/46, 0251/1, 0260/1, 0261/35, 0261/36, 0261/37, 0261/38, 0261/39, 0261/40, 0261/41, 0261/42, 0261/43, 0381/1, 0381/8, 0381/4, 0381/5, 0381/6, 0381/3, 0381/7, 0381/13, 0381/12, 0381/11, 0381/10, 0381/9

60748

141

Keményúti-dűlő II.

0260/1, 0261/28, 0261/29, 0261/30, 0261/31, 0261/32, 0381/1, 0381/24, 0381/23, 0381/22, 0261/33, 0381/25, 0381/26

60750

142

Felső-homok I.

0439/166, 0439/167, 0439/168, 0439/164, 0439/165

60760

143

Sokasi-dűlő I.

0248/40, 0248/41, 049/2

60762

144

Sokasi-dűlő II.

0248/40

60764

145

Sokasi-dűlő III.

0248/15, 0248/16, 0248/18, 0248/25, 0248/26, 0248/27, 0248/48, 0242/77, 0242/79

60768

146

Sokasi-legelő, Gazdag-páskom II.

0242/99

60770

147

Felső-homok II.

0439/82, 0439/83, 0439/133, 0439/134, 0439/135, 0439/136, 0439/137, 0439/138, 0439/139, 0439/140, 0439/141

60774

148

Felső-homok III.

0433/12, 0433/13, 0433/14, 0433/15, 0433/16, 0433/17, 0435/27, 0435/28, 0435/29, 0435/30, 0435/31, 0435/32, 0435/33, 0435/34, 0435/35, 0435/36, 0435/37, 0435/38, 0435/39, 0435/40, 0435/41, 0435/42, 0435/43, 0435/44, 0435/45, 0435/46, 0435/47, 0435/48, 0435/49, 0435/50, 0435/51, 0435/52, 0435/53, 0435/54, 0435/55, 0435/56, 0435/57, 0435/58, 0435/59, 0435/60, 0435/61, 0435/62, 0435/63, 0435/64, 0435/65, 0435/66, 0435/67, 0435/68, 0435/69, 0435/70, 0435/71, 0435/72, 0435/73, 0435/74, 0439/84, 0439/85, 0439/86, 0439/87, 0439/88, 0439/89, 0439/90, 0439/91, 0439/92, 0439/93, 0439/94, 0439/95, 0439/96, 0439/97, 0439/98, 0439/99, 0439/100, 0439/101, 0439/102, 0439/103, 0439/104, 0439/105, 0439/106, 0439/107, 0439/108, 0439/109, 0439/110, 0439/111, 0439/112, 0439/113, 0439/114, 0439/115, 0439/116, 0439/117, 0439/118, 0439/119, 0439/120, 0439/121, 0439/122, 0439/123, 0439/124, 0439/125, 0439/126, 0439/127, 0439/128, 0439/166, 0439/167, 0439/168, 0439/169, 0439/170, 0439/171, 0439/172, 0439/173, 0439/132, 0439/133, 0439/134, 0439/135, 0439/136, 0439/137, 0439/138, 0433/11, 0439/32, 0439/129, 0439/130, 0439/131, 0439/174, 0439/175, 0439/176, 0439/164, 0439/165, 0439/143, 0439/145, 0439/154, 0439/146, 0439/147, 0439/148, 0439/152, 0439/151, 0439/153, 0439/149, 0439/150, 0439/155, 0439/156, 0439/157, 0439/158, 0439/159, 0439/160, 0439/161, 0439/162, 0439/163, 0436, 0434/1, 0435/26, 0435/25

60778

149

Nagykáta 149. lelőhely

0439/177, 0439/181, 0439/184, 0439/185, 0439/186, 0439/187, 0439/188, 0439/189, 0439/14, 0439/15, 0439/16, 0439/18, 0439/19, 0439/20, 0439/21, 0439/22

60782

150

Felső-földek V.

0460/7, 0460/8

60786

151

Felső-földek VI.

0467/73, 0467/74, 0467/75, 0467/76, 0467/77, 0467/78, 0467/71, 0467/72

60790

152

Kis-kúti-dűlő II.

0435/84, 0435/85, 0435/86, 0435/87, 0435/88, 0435/89, 0435/90, 0435/91, 0435/92, 0435/93, 0435/94, 0435/95, 0435/96, 0435/97, 0435/98, 0435/99, 0435/100, 0435/101, 0435/102, 0435/103, 0435/104, 0435/105, 0435/83

60796

153

Felsőegreskáta, Határ-dűlő, Horváth-tanya

0473/1, 0473/2, 0473/3, 0473/4, 0475/1, 0474

60798

154

Felsőegreskáta, Antal-tanya

0534/19, 0534/47, 045, 0546/1, 0545

60804

155

Felsőegreskáta, Görbe-ér I.

0534/40, 0534/39, 0534/38

60808

156

Felsőegreskáta, Görbe-ér II.

0534/41, 0534/42

60820

157

Felsőegreskáta, Görbe-ér III.

0534/32, 0534/34, 0534/40, 0534/41, 0534/33

60822

158

Felsőegreskáta, Görbe-ér

0534/30, 0534/34, 0534/38, 0534/31

60824

159

Felsőegreskáta VII.

0534/24

60826

160

Alsóegreskáta VIII.

0544/11, 0544/111

60828

161

Alsóegreskáta IX.

0537/31

60830

162

Alsóegreskáta, Kanyó-tanya

0537/9, 0537/22, 0537/40, 0537/43, 0537/44, 0537/39, 0538

60832

163

Alsóegreskáta X.

0537/39, 0537/43, 0537/44

60838

164

Felsőegreskáta, Hajta-dűlő, Csillik-tanya

0510/79, 0510/78

60842

165

Felsőegreskáta, Fehér-tói-dűlő, Sós-tanya

0498/34

60848

166

Felsőegreskáta, Fehér-tói-dűlő, Juhász-tanya

0496, 0498/6, 0498/7, 0498/29, 0498/30, 0498/31, 0498/32, 0498/33, 0495/67

60884

167

Felsőegreskáta VIII.

0495/69, 0495/68

60886

168

Felsőegreskáta IX.

0495/47, 0495/64, 0495/62

60892

169

Felsőegreskáta X.

0495/49, 0495/77

60898

170

Felsőegreskáta, Fehér-tói-dűlő III.

0498/12, 0498/28, 0498/29, 0498/30, 0498/31, 0498/27

60904

171

Felsőegreskáta XI.

0495/7, 0495/49, 0495/74

60912

172

Alsófeketeerdei-tanyák II.

0495/49, 0133/172, 0133/170, 0133/173

60920

173

Tápiói-dűlő III.

040/1

60924

174

Felső-Feketeerdei-tanyák

038/13, 040/87, 039, 044/1

60930

175

Sokasi-legelő, Gazdag-páskom III.

0242/75, 0242/86, 0242/87, 0242/88, 0242/89

60932

176

Sokasi-legelő, Gazdag páskom IV.

0242/74, 0242/75, 0242/86, 0242/1

60934

177

Felsőegreskáta XII.

0488/23, 0476/6, 0477

60936

178

Nyék-rétje, Sz.Kovács-tanya (Szórád Lajos földje)

0322/1

60940

179

Felsőegreskáta, Szomjas-dűlő VIII.

0513/3

60942

180

Tápiói-dűlő IV.

0133/55

39490

181

Szabadság tér

2151/3, 2151/1, 2152, 2153, 2151/4, 1912

60946

182

Sütő utca 3.

2199, 2200

71363

183

Nagykáta 183

0488/23, 0106

71365

184

Nagykáta 184.

0501/38, 0501/37, 0501/36, 0501/35, 0501/34, 087/15, 094

71367

185

Nagykáta 185.

0175/2, 0618/10, 0619, 0618/11, 0621/7, 0185, 0184/19

71369

186

Nagykáta 186.

0462/39, 0462/29, 0462/41, 0462/40, 0462/38, 0177/41, 0177/28, 0462/42, 0462/14, 0462/9, 0462/18, 0462/17, 0462/16, 0462/15, 0177/27, 0177/26, 0177/15, 0462/43, 0462/37, 0177/29

71371

187

Nagykáta 187.

4192, 4009, 4010, 4013, 4004/3, 4003, 4004/2, 4011/2, 4011/3, 4001, 4002, 4004/1, 0177/42, 0177/47, 0462/41, 0462/40, 0465, 0462/8, 0610/4, 0177/41, 0177/40, 0177/46, 0177/51, 0462/9

58429

27

Rétrejáró II.

0218/9, 0518, 0218/8

58430

28

Forrai-dűlő, Forró-dűlő II.

0102/13, 0224, 0217, 0520, 0212/2

5. melléklet

Országos – ex lege - védettségű természeti területek listája
Nagykátai …: lápként nyilvántartott terület* (~2,5 ha):
164/1-/2, 168, 169/2, 171, 172/1-/2, 173-176, 192-196, 197/2-/4. hrsz.
Natura 2000 területek Nagykáta igazgatási területén:
„Nagykáta (KJTMT 1):
Felső-Tápió(HUDI20019)
036, 038/21a, 038/21b, 038/27a, 038/27b, 038/87a, 038/87b, 038/87c, 038/87d, 039, 040/1a, 040/1b, 040/1c, 040/1d, 040/1f, 040/1g, 040/3a, 040/3b, 040/4a, 040/4b, 040/5a, 040/5b, 040/5c, 040/5d, 040/5f, 040/5g, 040/5h, 040/7, 040/8, 040/9a, 040/9b, 040/10a, 040/10b, 040/11a, 040/11b, 040/12a, 040/12b, 040/13, 040/14a, 040/14b, 041, 0133/2, 0133/24, 0133/43, 0133/44, 0133/45, 0133/55, 0133/73a, 0133/73b, 0133/73c, 0133/73d, 0133/74a, 0133/74b, 0133/74c, 0133/75a, 0133/75b, 0133/75c, 0133/76a, 0133/76b, 0133/77a, 0133/77b, 0133/78a, 0133/78b, 0133/79a, 0133/79b, 0133/104, 0133/105a, 0133/105b, 0133/106, 0133/107a, 0133/107b, 0133/108a, 0133/108b, 0133/110a, 0133/110b, 0133/111a, 0133/111b, 0133/112a, 0133/112b, 0133/113a, 0133/113b, 0133/113c, 0133/129, 0133/134a, 0133/134b, 0133/135, 0133/136, 0133/137, 0133/141, 0133/142, 0133/146a, 0133/146b, 0133/146c, 0133/148a, 0133/148b, 0133/148c, 0133/148d, 0133/149, 0133/150a, 0133/150b, 0133/151, 0133/152, 0133/153a, 0133/153b, 0133/154a, 0133/154b, 0133/155, 0133/156a, 0133/156b, 0133/156c, 0133/157, 0133/158a, 0133/158b, 0133/159a, 0133/159b, 0133/159c, 0134/1, 0134/2a, 0134/2b, 0172, 0183, 0184/1a, 0184/1b, 0184/3, 0185, 0186/1a, 0186/1b, 0186/1c, 0186/2a, 0186/2b, 0186/3, 0186/4, 0188, 0191, 0192/1a, 0192/1b, 0192/2a, 0192/2b, 0192/2c, 0192/3, 0192/4a, 0192/4b, 0192/5, 0192/6, 0197/1, 0197/2, 0197/3, 0197/4a, 0197/4b, 0197/4c, 0197/5, 0197/6, 0197/7, 0197/8, 0197/9, 0197/10, 0198/16a, 0198/16b, 0198/17, 0198/18a, 0198/18b, 0198/19, 0198/20, 0198/21, 0198/22, 0198/23, 0198/25, 0198/26, 0198/27, 0202/66a, 0202/66b, 0202/66c, 0202/66d, 0202/66f, 0202/70a, 0202/70b, 0202/70c, 0202/70d, 0202/71a, 0202/71b, 0202/71c, 0202/71d, 0202/71f, 5240, 5241, 5242, 5243, 5244, 5245, 5246, 5247, 5248, 5249, 5250, 5251, 5252, 5253, 5254, 5255, 5331, 5332, 5333/1, 5333/2, 5334, 5335, 5336, 5337, 5338, 5339, 5340, 5341, 5342, 5343, 5344, 5345, 5346, 5347a, 5347b, 5348, 5349, 5350a, 5350b, 5351, 5352, 5353/1, 5353/2, 5353/3, 5353/4, 5355, 5356, 5357, 5358, 5359, 5360, 5361, 5362, 5363, 5364, 5365, 5366, 5367, 5368, 5369, 5370, 5371, 5372, 5373, 5409, 5410a, 5410b, 5411, 5412, 5413a, 5413b, 5414, 5415, 5416a, 5416b, 5418, 5419a, 5419b, 5420, 5421, 5422, 5423, 5424, 5425, 5426, 5427, 5428, 5429, 5430, 5431, 5432a, 5432b, 5433, 5434, 5435, 5436, 5437, 5438, 5439, 5440, 5441, 5442, 5443, 5444, 5445, 5446, 5447, 5448, 5449, 5450a, 5450b, 5451, 5452, 5453, 5454, 5455, 5456, 5457, 5458, 5459, 5460, 5461, 5462, 5463, 5464, 5465, 5466, 5467, 5468, 5469, 5470, 5471, 5472, 5473, 5474, 5475, 5476, 5477, 5478, 5479, 5480, 5481, 5482, 5483, 5484, 5485, 5486, 5487, 5488, 5489, 5490, 5491, 5492, 5493, 5494, 5495/1a, 5495/1b, 5495/2, 5496, 5497, 5498, 5499, 5500, 5501, 5503, 5504, 5505, 5506, 5507, 5508, 5509, 5510, 5511, 5512a, 5512b, 5513, 5514, 5515, 5516, 5517, 5518, 5519, 5520, 5521, 5522a, 5522b, 5523, 5524, 5525, 5526, 5527, 5528, 5529, 5530, 5531, 5532, 5533/1, 5533/2a, 5533/2b, 5534, 5535, 5536, 5537, 5538, 5539, 5540, 5541, 5542, 5543, 5544, 5545a, 5545b, 5546, 5547, 5548, 5549, 5550a, 5550b, 5550c, 5551, 5552, 5553, 5554, 5555, 5556, 5557, 5558, 5559, 5560, 5561, 5562, 5563, 5564, 5565, 5566, 5567, 5568a, 5568b, 5569, 5570, 5571, 5572a, 5572b, 5573, 5574, 5575, 5576, 5577a, 5577b, 5578, 5579, 5580a, 5580b, 5581, 5582, 5583, 5584, 5585a, 5585b, 5586a, 5586b, 5587, 5588, 5589a, 5589b, 5590, 5591, 5592, 5593, 5594, 5595, 5596a, 5596b, 5597, 5598, 5599a, 5599b, 5600, 5601, 5602, 5603, 5604, 5605, 5606, 5607, 5608a, 5608b, 5609, 5610a, 5610b, 5611, 5612, 5613, 5614, 5615a, 5615b, 5616, 5617, 5618, 5619, 5620, 5621, 5622, 5623, 5624, 5625, 5697, 5698, 5699, 5700, 5701, 5702, 5703, 5704, 5705, 5706a, 5706b, 5707, 5708, 5709, 5710, 5711, 5712, 5713, 5714, 5715, 5716, 5717, 5718, 5719/1, 5719/2, 5720, 5721a, 5721b, 5722a, 5722b, 5723, 5724, 5725a, 5725b, 5726, 5727, 5728, 5729, 5730, 5731, 5732, 5733, 5734, 5735, 5736, 5737, 5738, 5739, 5740, 5741, 5742, 5743, 5744, 5745, 5746, 5747, 5748, 5749, 5750, 5751, 5752, 5753, 5754, 5755, 5756, 5757, 5758, 5759, 5760, 5761, 5762, 5763, 5765, 5766, 5767, 5768, 5769, 5770, 5771, 5772 hrsz
Nagykáta (KJTMT 2)
Hajta mente (HUDI20025)
0263, 0264a, 0264b, 0265, 0266/1a, 0266/1b, 0266/1c, 0266/1d, 0266/3, 0266/4, 0267, 0268/1a, 0268/1b, 0268/1c, 0268/1d, 0268/1f, 0268/1g, 0268/1h, 0268/1j, 0268/1k, 0268/1l, 0268/1m, 0268/2, 0268/3, 0268/4a, 0268/4b, 0269, 0270, 0271, 0272a, 0272b, 0273a, 0273b, 0274, 0275/1, 0275/2, 0276/1, 0276/2, 0276/3, 0276/4, 0276/5, 0277, 0278, 0279a, 0279b, 0279c, 0280, 0281a, 0281b, 0282, 0283, 0284/1, 0284/3, 0284/4, 0284/5, 0284/6a, 0284/6b, 0285, 0286/1a, 0286/1b, 0286/1c, 0286/1d, 0286/1f, 0286/2, 0286/3a, 0286/3b, 0286/4, 0286/5, 0287, 0288, 0289/1a, 0289/1b, 0289/2a, 0289/2b, 0289/2c, 0289/4a, 0289/4b, 0289/5, 0289/6, 0289/7a, 0289/7b, 0289/7c, 0289/7d, 0289/7f, 0289/7g, 0289/7h, 0289/7j, 0289/7k, 0289/8, 0290, 0291, 0292, 0293/1a, 0293/1b, 0293/1c, 0293/1d, 0293/1f, 0293/3, 0293/4, 0295, 0296/2a, 0296/2b, 0296/9a, 0296/9b, 0296/9c, 0296/9d, 0301/2, 0301/3a, 0301/3b, 0301/4a, 0301/4b, 0301/5, 0301/26a, 0301/26b, 0301/26c, 0301/26d, 0301/26f, 0301/26g, 0301/27, 0301/28a, 0301/28b, 0301/28c, 0301/28d, 0301/28f, 0301/28g, 0301/28h, 0301/28j, 0301/28k, 0301/28l, 0303/2a, 0303/2b, 0303/4, 0303/9, 0303/12, 0303/13a, 0303/13b, 0303/16, 0303/17a, 0303/17b, 0303/19, 0303/26a, 0303/26b, 0303/27a, 0303/27b, 0303/27c, 0303/28a, 0303/28b, 0303/28c, 0303/28d, 0303/28f, 0303/28g, 0303/28h, 0303/29a, 0303/29b, 0303/30a, 0303/30b, 0303/30c, 0303/31a, 0303/31b, 0303/31c, 0303/32a, 0303/32b, 0303/32c, 0303/32d, 0303/33a, 0303/33b, 0303/33c, 0303/34a, 0303/34b, 0303/34c, 0303/36a, 0303/36b, 0303/36c, 0303/37a, 0303/37b, 0303/37c, 0303/37d, 0303/38, 0303/39a, 0303/39b, 0303/39c, 0303/39d, 0303/40a, 0303/40b, 0303/40c, 0303/41, 0304, 0305/1a, 0305/1b, 0305/1c, 0305/1d, 0305/2, 0306/2, 0306/3, 0306/4, 0306/5, 0306/6, 0307, 0308/1, 0308/2, 0309/1, 0309/2a, 0309/2b, 0309/2c, 0309/3, 0310/1a, 0310/1b, 0310/1c, 0310/2, 0310/3, 0311/2a, 0311/2b, 0311/3, 0311/4, 0311/5, 0311/6, 0311/7a, 0311/7b, 0311/7c, 0311/7d, 0311/8a, 0311/8b, 0311/8c, 0311/9a, 0311/9b, 0311/10, 0311/11, 0311/12, 0311/13, 0311/14a, 0311/14b, 0311/14c, 0311/15a, 0311/15b, 0311/15c, 0311/16a, 0311/16b, 0311/17a, 0311/17b, 0311/17c, 0311/18a, 0311/18b, 0311/18c, 0311/19a, 0311/19b, 0311/20a, 0311/20b, 0311/20c, 0312a, 0312b, 0312c, 0313, 0314a, 0314b, 0315/1a, 0315/1b, 0315/1c, 0315/2a, 0315/2b, 0316, 0317/1a, 0317/1b, 0317/1c, 0317/2a, 0317/2b, 0318, 0319, 0320, 0321, 0322/1, 0322/2, 0323, 0324/1, 0324/2, 0325/1a, 0325/1b, 0325/2a, 0325/2b, 0326, 0327, 0328, 0329, 0330a, 0330b, 0331/1a, 0331/1b, 0331/1c, 0331/2, 0331/3a, 0331/3b, 0332, 0333, 0334, 0335, 0336a, 0336b, 0336c, 0337, 0338, 0339/1a, 0339/1b, 0339/1c, 0339/2a, 0339/2b, 0339/3a, 0339/3b, 0340, 0341, 0342, 0343, 0344/1, 0344/2, 0345, 0347a, 0347b, 0348/3, 0348/4, 0348/5, 0348/6, 0348/7, 0348/8, 0348/10a, 0348/10b, 0348/11, 0349, 0350/2a, 0350/2b, 0350/3a, 0350/3b, 0350/4, 0350/5, 0350/6, 0350/7, 0350/8, 0350/9, 0350/10a, 0350/10b, 0350/11, 0350/12, 0350/13, 0351, 0352, 0353, 0354, 0355a, 0355b, 0355c, 0356, 0357, 0358/1, 0358/2, 0358/3, 0358/4, 0358/5, 0358/6, 0358/7, 0358/8, 0358/9, 0358/10, 0358/11, 0358/12, 0360a, 0360b, 0361a, 0361b, 0361c, 0362, 0363, 0364, 0365, 0366a, 0366b, 0367, 0368, 0369, 0370, 0371a, 0371b, 0371c, 0372/1, 0372/2, 0372/3, 0373/1, 0373/2, 0374, 0375/2a, 0375/2b, 0375/3a, 0375/3b, 0377, 0378/1, 0378/2, 0380/2, 0382, 0383/1a, 0383/1b, 0383/2, 0384, 0385/2, 0390, 0392/1, 0392/2, 0393/1, 0393/2, 0393/3, 0393/4a, 0393/4b, 0393/5, 0395/4a, 0395/4b, 0395/4c, 0395/5a, 0395/5b, 0395/5c, 0395/5d, 0395/5f, 0395/6, 0395/7, 0397/2, 0397/3, 0397/4, 0397/5, 0397/6, 0399/2, 0399/3, 0400/4a, 0400/4b, 0400/10a, 0400/10b, 0400/11a, 0400/11b, 0400/12, 0400/13, 0400/14, 0400/15, 0400/16, 0400/17, 0400/18, 0400/19, 0400/20, 0400/21, 0400/22, 0400/23a, 0400/24, 0400/25, 0400/26, 0400/27, 0400/28, 0400/29, 0400/30, 0400/31, 0400/32, 0400/33, 0400/34, 0400/35, 0400/36, 0400/37, 0400/38, 0400/39, 0401, 0402, 0403/1, 0403/2, 0403/3a, 0403/3b, 0403/4, 0405/1, 0405/2, 0405/3a, 0405/3b, 0405/4, 0406, 0407, 0408, 0409, 0410/1, 0410/2a, 0410/2b, 0410/2c, 0411, 0412, 0413, 0414/5, 0414/7, 0414/37a, 0414/37b, 0414/38a, 0414/38b, 0414/39a, 0414/39b, 0414/40a, 0414/40b, 0414/41a, 0414/41b, 0414/42, 0414/43, 0414/44, 0414/45, 0414/46, 0414/47, 0414/48, 0414/49, 0414/50, 0414/51, 0414/52, 0414/53, 0414/54, 0414/55, 0414/56, 0414/57, 0414/58, 0414/59, 0414/60, 0414/61, 0414/62, 0414/63, 0414/64, 0414/65, 0414/66, 417, 0421, 0423/1, 0423/2, 0426/2a, 0426/2b, 0431, 0432, 0435/9, 0435/111, 0435/112, 0472/2, 0475/39, 0476/2a, 0476/2b, 0476/4a, 0476/4b, 0476/5a, 0476/5b, 0476/5c, 0476/5d, 0478/2, 0478/3a, 0478/3b, 0478/4a, 0478/4b, 0478/4c, 0478/4d, 0478/5a, 0478/5b, 0478/5c, 0478/5d, 0478/5f, 0480/2a, 0480/2b, 0484/17, 0484/25, 0486/11, 0486/12, 0486/22, 0498/2a, 0498/2b, 0498/10, 0498/12, 0498/15, 0498/22a, 0498/22b, 0498/37a, 0498/37b, 0498/38, 0498/40, 0498/41a, 0498/41b, 0498/42a, 0498/42b, 0498/42c, 0498/43a, 0498/43b, 0498/43c, 0498/43d, 0498/43f, 0500/2, 0501/9, 0501/10, 0501/11, 0501/12, 0508/9, 0508/10, 0508/12a, 0508/12b, 0518a, 0518b, 0518c, 0519, 0520a, 0520b, 0520c, 0521a, 0521b, 0521c, 0522a, 0522b, 0522c, 0523/9, 0524/2a, 0524/2b, 0524/3, 0524/4, 0524/5a, 0524/5b, 0524/5c, 0524/5d, 0524/7, 0524/8, 0524/10, 0524/11, 0524/12, 0525/1, 0525/2, 0525/4a, 0525/4b, 0525/4c, 0525/4d, 0525/8, 0527/3a, 0527/3b, 0527/3c, 0527/8a, 0527/8b, 0527/20, 0527/22, 0527/23, 0527/24, 0527/26, 0527/28, 0527/29, 0527/30, 0527/31a, 0527/31b, 0527/31c, 0527/32, 0527/38, 0527/39, 0527/40, 0527/41, 0527/42a, 0527/42b, 0527/43a, 0527/43b, 0527/43c, 0527/44, 0527/45a, 0527/45b, 0527/47a, 0527/47b, 0527/47c, 0527/48a, 0527/48b, 0527/52a, 0527/52b, 0527/53, 0527/54, 0527/56, 0528/2a, 0528/2b, 0528/3a, 0528/3b, 0528/7, 0528/8a, 0528/8b, 0528/10, 0528/11, 0528/12, 0528/13, 0528/14a, 0528/14b, 0528/14c, 0528/14d, 0528/15a, 0528/15b, 0528/16, 0528/17a, 0528/17b, 0528/17c, 0528/18a, 0528/18b, 0528/18c, 0528/18f, 0528/18g, 0528/18h, 0528/18j, 0528/18k, 0528/19a, 0528/19b, 0528/20a, 0528/20b, 0528/21a, 0528/21b, 0528/22a, 0528/22b, 0528/22c, 0528/22d, 0528/23a, 0528/23b, 0528/24a, 0528/24b, 0528/25, 0528/26, 0528/27a, 0528/27b, 0528/28a, 0528/28b, 0528/29a, 0528/29b, 0528/30a, 0528/30b, 0528/30c, 0528/30d, 0529, 0530/3a, 0530/3b, 0531, 0532, 0533, 0534/1, 0534/4a, 0534/4b, 0534/6a, 0534/6b, 0534/7a, 0534/7b, 0534/8a, 0534/8b, 0534/9a, 0534/9b, 0534/10a, 0534/10b, 0534/11a, 0534/11b, 0534/16, 0534/18, 0534/19a, 0534/19b, 0534/20a, 0534/20b, 0534/21, 0534/22, 0534/24, 0534/25, 0534/26, 0534/27, 0534/28, 0534/29a, 0534/29b, 0534/29c, 0534/30, 0534/31, 0534/32, 0534/33, 0534/34, 0534/35, 0534/36, 0534/37, 0534/38, 0534/39, 0534/40, 0534/41, 0534/42, 0534/43, 0534/44, 0534/45, 0534/46, 0534/47a, 0534/47b, 0536/6, 0536/8, 0536/9, 0537/11, 0537/13, 0537/14, 0537/18a, 0537/18b, 0537/18c, 0537/18d, 0537/18f, 0539/3, 0539/4, 0539/5, 0539/6, 0539/7, 0541/1, 0541/4a, 0541/4b, 0541/4c, 0541/5a, 0541/5b, 0541/10, 0541/13a, 0541/13b, 0541/14a, 0541/14b, 0541/15a, 0541/15b, 0541/16a, 0541/16b, 0541/17a, 0541/17b, 0541/17c, 0541/18a, 0541/18b, 0541/18c, 0541/18d, 0541/18f, 0541/19a, 0541/19b, 0541/19c, 0541/19d, 0541/19f, 0541/19g, 0541/20a, 0541/20b, 0541/20c, 0541/20d, 0541/20f, 0541/25a, 0541/25b, 0541/26a, 0541/26b, 0541/26c, 0542/2a, 0542/2b, 0542/3a, 0542/3b, 0542/4, 0542/5a, 0542/5b, 0542/6, 0542/7a, 0542/7b, 0542/7c, 0542/7d, 0542/8, 0544/17, 0544/25, 0544/31a, 0544/31b, 0544/31c, 0545, 0546/1a, 0546/1b, 0546/1c, 0546/3, 0546/4a, 0546/4b, 0546/5a, 0546/5b, 0546/7, 0546/8a, 0546/8b, 0546/8c, 0546/9a, 0546/9b, 0546/9c, 0546/10a, 0546/10b, 0546/10c, 0546/11a, 0546/11b, 0546/11c, 0546/11d, 0546/12, 0546/13a, 0546/13b, 0546/13c, 0546/14a, 0546/14b, 0546/14c, 0546/15, 0546/16, 0550, 0551/7, 0551/9, 0551/14, 0551/15, 0551/16a, 0551/16b, 0551/16c, 0551/16d, 0551/16f, 0551/16g, 0552, 0553/4a, 0553/4b, 0553/8a, 0553/8b, 0553/8c, 0553/9a, 0553/9b, 0553/9c, 0553/9d, 0553/9f, 0553/9g, 0553/9h, 0553/9j, 0554, 0555/6a, 0555/6b, 0555/7a, 0555/7b, 0555/7c, 0555/8, 0555/9, 0555/10, 0555/11, 0556, 0557, 0558, 0559/2a, 0559/2b, 0559/3a, 0559/3b, 0559/3c, 0559/4a, 0559/4b, 0559/5a, 0559/5b, 0559/5c, 0559/5d, 0559/5f, 0560, 0561/1a, 0561/1b, 0561/2a, 0561/2b, 0562, 0563/1, 0563/3a, 0563/3b, 0563/3c, 0563/3d, 0563/4a, 0563/4b, 0563/4c, 0563/5a, 0563/5b, 0563/5c, 0563/5d, 0563/6a, 0563/6b, 0563/6c, 0563/7, 0563/9, 0563/10a, 0563/10b, 0563/11a, 0563/11b, 0563/12a, 0563/12b, 0563/13a, 0563/13b, 0563/13c, 0563/14, 0563/15, 0563/16, 0565/2a, 0565/2b, 0567/2, 0568, 0569/5a, 0569/5b, 0571/1, 0571/2, 0571/3, 0571/4, 0571/5, 0573/2a, 0573/2b, 0573/3, 0573/4, 0573/5, 0573/6, 0573/7, 0574, 0575a, 0575b, 0575c, 0575d, 0576, 0577/1a, 0577/1b, 0577/2a, 0577/2b, 0578, 0579, 0580/7a, 0580/7b, 0580/7c, 0582/10, 0583/1, 0583/3, 0583/26, 0583/27, 0583/28, 0583/29, 0583/30, 0584/3a, 0584/3b, 0584/3c, 0584/4, 0584/5a, 0584/5b, 0584/5c, 0584/5d, 0592/2, 0596, 0603/46a, 0603/46b, 0603/46c, 0603/47, 0603/49, 0603/50, 0603/51, 0603/52, 0603/53, 0603/54, 0603/55, 0603/56, 0603/57, 0603/58 hrsz.
(KJTMT = kiemelt jelentőségű természetmegőrzési területek)”

6. melléklet

Az állattartó építmények védőtávolsági igényei méterben meghatározva:

A

B

C

D

E

F

G

H

1

Kistestű állat ólja, kifutója, trágya, vagy trágyalé tárolója és kedvtelésből tartott állat ólja, kennelje, kifutója

Nagytestű állat ólja, istállója, kifutója trágya, vagy trágyalé tárolója

2

1-
100
állatig

100-
500
állatig

501-
1000
állatig

1001-
4000
állatig

1-
5
állatig

6-
10
állatig

11-
50
állatig

3

Lakó, vagy üdülő épülettől

8

10

15

20

10

15

20

4

Ásott, vagy mélyfúrású kúttól, vagy ismert, védett rétegtől

10

10

15

20

15

15

50

5

Ásott, vagy mélyfúrású kúttól, vagy ismert, védett rétegtől külterületen

20

20

20

20

20

20

50

6

Fúrt, telepített kúttól

5

5

10

10

5

5

10

7

Vízvezetéktől

1

1

1

1

2

2

2

8

Kerti csaptól

1

1

1

1

3

3

3

9

Külterületi pihenő épülettől

8

8

10

15

10

15

20

7. melléklet a 14/2021. (VI. 30.) önkormányzati rendelethez7

1

A 35/A. §-t a Nagykáta Város Önkormányzata Képviselő-testületének 7/2023. (IV. 26.) önkormányzati rendelete 1. §-a iktatta be.

2

A 42/A. §-t a Nagykáta Város Önkormányzata Képviselő-testületének 7/2023. (IV. 26.) önkormányzati rendelete 2. §-a iktatta be.

3

A 61. § (1) bekezdés f) pontja a Nagykáta Város Önkormányzata Képviselő-testületének 13/2023. (IX. 27.) önkormányzati rendelete 1. § (1) bekezdésével megállapított szöveg.

4

A 61. § (2) bekezdése a Nagykáta Város Önkormányzata Képviselő-testületének 13/2023. (IX. 27.) önkormányzati rendelete 1. § (2) bekezdésével megállapított szöveg.

5

Az 1. melléklet a Nagykáta Város Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 30.) önkormányzati rendelete 1. mellékletével megállapított szöveg.

6

A 2. melléklet a Nagykáta Város Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 30.) önkormányzati rendelete 2. mellékletével megállapított szöveg.

7

A 7. mellékletet a Nagykáta Város Önkormányzata Képviselő-testületének 7/2023. (IV. 26.) önkormányzati rendelete 3. §-a iktatta be. A 7. mellékletet a Nagykáta Város Önkormányzata Képviselő-testületének 1/2024. (I. 30.) önkormányzati rendelete 2. §-a hatályon kívül helyezte.